Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościZadbaj o siebie i swój rozwój. Warsztaty antywypaleniowe oraz dobre praktyki w komunikacji wizualnej

Zadbaj o siebie i swój rozwój. Warsztaty antywypaleniowe oraz dobre praktyki w komunikacji wizualnej

Materiał promocyjny

Dodano:
Zadbaj o siebie i swój rozwój. Warsztaty antywypaleniowe oraz dobre praktyki w komunikacji wizualnej
Materiał promocyjny

Co możemy zrobić z objawami wypalenia zawodowego? Jak sobie radzić ze zmęczeniem i odzyskać energię? Jak tworzyć estetyczne i czytelne projekty graficzne? Na te pytania znajdziecie odpowiedź na dwóch szkoleniach, które proponuje CKiS w Koninie. Warto! Zapisy ruszyły. Oto propozycje:

Nie lubię poniedziałków, czyli warsztaty antywypaleniowe

Wyobraźcie sobie taką sytuację: pracujemy od poniedziałku do piątku, a w weekend też musimy pracować – eventy, zaległości, chęć, aby wszystko było idealne… Po takim tygodniu czujemy zmęczenie, niechęć, a być może zauważamy pierwsze objawy wypalenia. Znacie to? Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach!

Prowadzący o szkoleniu:
Podczas warsztatów będziemy wykorzystywać kreatywną nudę jako narzędzie radzenia sobie ze stresem i wypaleniem. Zachęcę Was do pobudzania kreatywności w nowych zadaniach lub w tych starych, które męczą. Poszukamy dziurek, przez które uchodzi nasza energia. Nauczymy się metod stymulowania skupienia oraz znajdziemy chwilę ciepła i miłości dla siebie.

Będziemy pracować z zadaniami improwizacyjnymi, grami, różnymi technikami relaksacji oraz treningiem skupienia. Postaramy się kreatywnie ponudzić, znaleźć czas dla siebie, swoich pragnień i emocji.

Dlaczego warto?

Odzyskasz energię i skupienie, dzięki kreatywnym technikom radzenia sobie ze stresem i wypaleniem.

Otworzysz się na nowe pomysły poprzez ćwiczenia improwizacyjne, stymulujące kreatywność.

Znajdziesz czas dla siebie, ucząc się metod relaksacji i dbania o własne potrzeby.

Kiedy i gdzie: 16 października 2024 r., g. 10.00-14.00, CKiS-DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a, Konin

Zgłoszenie do 14 października 2024 r.

Koszt udziału: 200 złotych + 23% VAT

O prowadzącym:

Paweł Gębala – mieszkaniec Żabienka, dyrektor Domu Kultury w Strzelnie, szczęśliwy posiadacz akwarium i kilkudziesięciu rybek. Od kilkunastu już lat eksploruje sztuki sceniczne. Grał w teatrze, kabarecie, robił impro. Ukończył kilkanaście kursów: improwizacyjnych, teatralnych oraz z dziedziny kultury (posiada certyfikat Międzynarodowego Konsultanta Kultury). Od blisko 3 lat eksploruje wykorzystanie improwizacji i gier jako narzędzi szkoleniowych w różnych dziedzinach (np. budowania zespołu, komunikacji czy radzenia sobie ze stresem). Robi wiele rzeczy na ostatnią chwilę i czasem się spóźnia, ale to go chyba nie wyklucza.

Ważne informacje o zapisach tutaj: https://www.ckis.konin.pl/nie-lubie-poniedzialkow-czyli-warsztaty-antywypaleniowe/

Dobre praktyki w typografii i komunikacji wizualnej

Jak przygotować estetyczne i czytelne projekty graficzne? Jak dobrać czcionki? Jeśli chcesz udoskonalić wygląd materiałów promocyjnych, ten warsztat jest dla Ciebe! Spotkanie składa się z wykładu „Dobre praktyki w typografii” (1,5 godziny) i warsztatu „Projektowanie prostego systemu komunikacji wizualnej na bazie afiszu” (3 godziny).

Prowadzący o szkoleniu:

Wykład i warsztaty dotyczą kluczowych zasad typografii, które pomagają tworzyć czytelne i estetyczne projekty graficzne. Skupimy się na takich aspektach jak: hierarchia tekstu, dobór odpowiedniego kroju pisma, kontrast oraz unikanie najczęstszych błędów typograficznych. Dowiecie się, jak dokonywać merytorycznych i technicznych wyborów związanych z typografią, aby Wasze prace były bardziej efektywne wizualnie i komunikacyjnie.

Prosimy zabrać swoje komputery. Środowisko pracy jest dowolne: Word, Canva, Illustrator, Photoshop itp.

Dlaczego warto?

Usprawnisz komunikację wizualną, ucząc się, jak budować przejrzysty i spójny system wizualny, nawet jeśli w twojej organizacji takiego systemu jeszcze nie ma.

Podniesiesz efektywność swoich projektów, dostosowując wybory typograficzne i wizualne do potrzeb odbiorców.

Zdobędziesz pewność w projektowaniu.

Kiedy i gdzie: 6 listopada 2024 r., g. 10.00-15.00, CKiS-DK Oskard, Aleje 1 Maja 7a, Konin

Zgłoszenie: do 31 października 2024 r.

Koszt udziału: 200 złotych + 23% VAT

O prowadzących:

Ania Wieluńska – projektantka graficzna, typografka, projektantka krojów pisma. Absolwentka, doktorantka i wykładowczyni Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Prowadzi pracownię projektowania krojów pisma. Stypendystka Ministra Kultury, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz laureatka stypendium im. Beatrice Warde. Autorka projektu „Lazarus”, współautorka „Bona Nova”, „Brygada 1916” i „Półtawski Nowy”. Członkini rady programowej Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie.

Dr Borys Kosmynka – uzyskał doktorat ASP w Łodzi oraz tytuł magistra projektowania krojów pisma na Uniwersytecie w Reading. Od 2021 do 2023 roku był członkiem zarządu STGU. Wielokrotnie współorganizował konferencję ATypI. Lata doświadczenia zawodowego jako projektant krojów pisma nabył, pracując m.in. w Brody Associates współpracując z Anią Wieluńską i Mateuszem Machalskim nad projektami „Brygada 1918” i „Półtawski Nowy”, opublikowanymi w Google Fonts, oraz działając niezależnie jako TDBK.

Ważne informacje o zapisach: https://www.ckis.konin.pl/dobre-praktyki-w-typografii-i-komunikacji-wizualnej/

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole