Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plSportSiódemka pechowa dla Słupczanki. Medyk II rozbił czerwoną latarnię ligi

Siódemka pechowa dla Słupczanki. Medyk II rozbił czerwoną latarnię ligi

II liga

Foto archiwum

Jeżeli ktoś jest przesądny to liczbę 7 uważa za szczęśliwą. Ta teoria nie sprawdziła się w przypadku Słupczanki Słupca, która w siódmej kolejce przegrała pierwszy mecz w sezonie. Medyk II Konin za to znokautował swoich rywali.

Drużyna Marka Gierałki miała pecha, bo gol przesądzający o zwycięstwie gospodarzy padł w 87. minucie. Do tego czasu po golach Klaudii Łyzińskiej i świetnym wejściu w drugą połowę Julii Tokar utrzymywał się remis. Dla Wisły było to premierowe zwycięstwo w sezonie i pierwsze punkty od 15 września.

Rezerwy Medyka rozbiły etatowego kandydata do spadku z Białegostoku. Włókniarza pogrążyły cztery gole (do niedawna zawodniczki pierwszego składu) Marii Sanchez i dwa trafienia Aleksandry Bieryło.

Takie wyniki spowodowały, że Słupczanka spadła na trzecie miejsce, zaś Medyk II awansował na szóste.

Medyk II Konin – Włókniarz Białystok 6:0 (10', 23', 54', 54' Maria Sanchez, 13', 43' Aleksandra Bieryło)

Wisła Płock – Słupczanka Słupca 2:1 (37' Klaudia Łyzińska, 87' Oliwia Marcinkowska – 46' Julia Tokar)