Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plSportAmelia Zielińska ze srebrem i złotem w Grand Prix

Amelia Zielińska ze srebrem i złotem w Grand Prix

Badminton

Foto Tomasz Zieliński

Trzech zawodników z UKS Płomyk Mąkolno wystartowało w Ogólnopolskim Grand Prix Młodzika które tym razem zorganizowane zostało w Warszawskim Centrum Badmintona Lavo. To po Mistrzostwach Polski oraz Super Grand Prix trzecia co do wielkości impreza badmintonowa w Polsce.

Z tych zawodów z dwoma medalami wróciła Amelia Zielińska. W finale singla nieznacznie uległa Zuzannie Turskiej z MKS Orlicz Suchedniów. Natomiast w deblu wraz z Klarą Siadlak z ULKS Lotka Gmina Olsztyn zdobyła złoty medal. Patryk Nowakowski w singlu zajął II miejsce w grupie i nie awansował do play off, a w deblu wraz z partnerem Jackiem Łaciakiem zajął 13. miejsce. Krystian Jazubski w singlu był trzeci w grupie eliminacyjnej i także nie wszedł do strefy finałowej. W deblu wraz z Nikodemem Oleksiakiem Rakiety Olsztyn zajął 24. miejsce.

Kolejny turniej dla badmintonistów z Mąkolna do Krajowy Turniej Młodzika w Kiełczowie oraz Ogólnopolskie Grand Prix w Białymstoku.