Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plSportUKS 7 Lejdis Konin drugi w el. MP szóstek

UKS 7 Lejdis Konin drugi w el. MP szóstek

UKS 7 Lejdis Konin

W niedzielę na poznańskim Golęcinie odbyły się turnieje eliminacyjne nowych rozgrywek organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej, czyli Mistrzostw Polski Szóstek. Najlepsze zespoły wśród mężczyzn i kobiet wywalczyły przepustkę do ogólnokrajowego finału. W zawodach wzięły udział dziewczyny z UKS 7 Konin.

Lejdis po wygraniu trzech spotkań i jednej porażce zajęły drugie miejsce. Jedyne niepowodzenie miało miejsce z potentatem w tym towarzystwie. Zorza Pęgów, w której składzie występuje kilka zawodniczek z przeszłością na polskich, europejskich boiskach czy w reprezentacji Polski wygrała 9:0, w całym turnieju strzeliła 47 bramek i straciła tylko jedną. UKS 7 zakończył zawody bilansem 10:10.

W przeciwieństwie do panów, zmagania kobiet miały charakter makroregionalny. W całej Polsce odbyły się cztery turnieje, których zwycięzcy awansowali do finałów.

Wyniki UKS 7:

Pogoń Szczecin Football Schools – UKS 7 Konin 1:2 (Paulina Tylak 2x)

Wisła Fordon (Bydgoszcz)– UKS 7 Konin 0:6 (Paulina Tylak 2x, Karina Kulig 3x, Aleksandra Lamentowicz)

UKS 7 Konin – Zorza Pęgów 0:9

Lech Poznań – UKS 7 Konin 0:2 (Paulina Tylak 2x)

UKS 7 Lejdis: Emilia Krawczyńska; Aleksandra Lamentowicz, Małgorzata Steczek, Paulina Tylak, Karina Kulig, Andżelika Bondarenko, Monika Ziółkowska, Agnieszka Góralska, Kamila Olejniczak, Alina Łęt, Kinga Bill