Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

Ostrzeżenie: Do godz. 20:00 w niedzielę prognozuje się upał. Temperatura w dzień od 31°C do 35°C, w nocy od 18°C do 21°C.

LM.plWiadomościWyjątkowa misja ANS Konin. Darmowe kształcenie dla 1500 uczestników

Wyjątkowa misja ANS Konin. Darmowe kształcenie dla 1500 uczestników

Dodano:
Wyjątkowa misja ANS Konin. Darmowe kształcenie dla 1500 uczestników
Uczelnia

Akademia Nauk Stosowanych w Koninie rozpoczęła ambitny projekt edukacyjny pod nazwą „Rozwój studiów o profilu praktycznym i form kształcenia ustawicznego dostosowanych do potrzeb Wielkopolski Wschodniej”.

Projekt o wartości ponad 12 milionów złotych, uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i będzie trwał przez najbliższe pięć lat. Jego celem jest dostosowanie oferty edukacyjnej do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy regionu Wielkopolski Wschodniej, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb technologicznych i innowacyjnych branż.

- Cieszymy się, że możemy przyczynić się do transformacji naszego regionu w kierunku nowoczesnej i zrównoważonej gospodarki. Wierzymy, że nasz projekt przyczyni się do rozwoju lokalnej społeczności i zwiększy jej konkurencyjność na rynku pracy – powiedział podczas konferencji dr hab. Artur Zimny, prof. i rektor ANS w Koninie.

W ramach projektu uczelnia oferuje różnorodne formy kształcenia, w tym studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie na takich kierunkach jak logistyka, mechanika i budowa maszyn, automatyka i robotyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Dodatkowo, Akademia wprowadzi szereg studiów podyplomowych oraz bogaty pakiet kursów i szkoleń, skupiających się także na technicznych aspektach języka angielskiego i niemieckiego.

W ofercie edukacyjnej znalazły się także specjalistyczne kursy przygotowujące do pracy w sektorze odnawialnych źródeł energii oraz eksploatacji i serwisu pojazdów elektrycznych i wodorowych. - Nowoczesna tematyka tych programów z pewnością odpowie na potrzeby rynku, który coraz śmielej inwestuje w zielone technologie – dodał dr inż. Robert Cieślak, kierownik Katedry Nauk Technicznych.

Projekt zakłada także znaczące inwestycje w infrastrukturę uczelni, w tym zakup nowoczesnego sprzętu do laboratoriów technicznych, co umożliwi studentom praktyczne zgłębianie wiedzy. Planowane są zakupy m.in. samochodu elektrycznego, czy pompy ciepła i klimatyzatorów, które będą służyły nie tylko do nauki, ale również do realizacji specjalistycznych szkoleń.

Rekrutacja na programy studiów rozpocznie się już 1 lipca, a uczelnia oczekuje, że w ciągu najbliższych pięciu lat projekt przyciągnie ponad 1500 uczestników. - Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, zarówno mieszkańców jak i osoby pracujące w regionie, do zapoznania się z naszą ofertą. Wierzymy, że darmowe kształcenie na wysokim poziomie jest najlepszą inwestycją w przyszłość naszego regionu – podsumowała Beata Wieliczko, koordynatorka projektu.

Dzięki temu projektowi ANS w Koninie staje się ważnym ośrodkiem edukacyjnym, przodującym w przygotowaniu profesjonalnej kadry na potrzeby nowej gospodarki. Projekt ten nie tylko zwiększa dostępność edukacji wyższej, ale również wpisuje się w szeroko pojętą misję społeczną uczelni, odpowiadając na kluczowe wyzwania i potrzeby regionu. Po szczegóły zaglądajcie TUTAJ i TUTAJ. 

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole