Ostrzeżenie: Do godz. 20:00 w niedzielę prognozuje się upał. Temperatura w dzień od 31°C do 35°C, w nocy od 18°C do 21°C.

LM.plSportAwans Polonii Golina, wygrana Wilków Wilczyn

Awans Polonii Golina, wygrana Wilków Wilczyn

Baraże

W dzisiejszych meczach barażowych o awans do wyższych lig górą nasi. Polonia Golina wyeliminowała Zamek Gołańcz, a Wilki Wilczyn wygrały z Iskrą Szydłowo.

W meczu o awans do finału baraży Polonia Golina wygrała 3:0 z Zamkiem Gołańcz. Wbrew temu co sugeruje wynik pierwsza połowa należała do gości. Najpierw w bardzo dobrej sytuacji z piłką minął się jeden z zawodników z Gołańczy, potem przyjezdni obili słupek, a Patryk Gurda w sytuacji sam na sam uderzył w Szymona Szymańskiego, który zdążył jeszcze futbolówkę zbić na słupek. Polonia odpowiedziała uderzeniem w ...słupek Krystiana Robaka. Bramkarz Zamku nawet nie zareagował.

Po przerwie to był już zupełni inny mecz, w którym warunki dyktowała Polonia. MVP spotkania został Adam Iwiński, który wypracował pierwszego gola i zdobył dwa kolejne. To po jego rajdzie środkiem boiska i faulu przed polem karnym arbiter podyktował rzut wolny, który na bramkę precyzyjnym uderzeniem przy słupku zamienił Krystian Robak.

I to był właściwie początek końca meczu. Bo Adam Iwiński po świetnych zagraniach z głębi pola w krótkim odstępie czasu zdobył dwa gole. Mógł kolejne, ale brakowało mu już koncentracji i precyzji.

To oznaczało pewny awans do finału baraży, w którym zawodnicy Przemysława Skibiszewskiego zmierzą się z Polonią 1908 Marcinki Kępno (Bartosz Kordylewski, były bramkarza Górnika Konin od dłuższego czasu spotkania ogląda z ławki rezerwowych). Miejscowi wygrali 4:1 z Zawiszą Łęka Opatowska. O tym czy Polonia Golina awansuje do IV ligi zadecyduje spotkanie w Kępnie.

Małą zaliczkę mają za to Wilki Wilczyn. Tutaj rywalizacja przebiega systemem mecz i rewanż. Po pierwszym pojedynku bliżej awansu są piłkarze Michała Grzywacza. Wilki do przerwy przegrywały co prawda 1:2, ale potem Jacek Brezyna (po asyście Adriana Góreckiego) i Arkadiusz Jańczak (wykorzystał rzut karny) sprawili, że wilczynianie są odrobinę bliżej powrotu do V ligi. Rewanż zostanie rozegrany w sobotę o godz. 17.00 w Szydłowie.

Polonia Golina – Zamek Gołańcz 3:0 (56' Krystian Robak, 70', 75' Adam Iwiński)

Polonia (skład wyjściowy): Szymon Szymański – Krystian Robak, Jakub Ciesielski, Maciej Adamczewski, Patryk Szymaniak, Adam Iwiński, Łukasz Pietrzak, Bartosz Andrzejewski, Orlande Kpassa, Samir Galmami, Dariusz Gromanowski

Wilki Wilczyn – Iskra Szydłowo 3:2 (dla Wilków 18' Kamil Jesiołowski, 51' Jacek Brezyna, 73' Arkadiusz Jańczak)

Wilki (skład wyjściowy): Jakub Frąckowiak – Jacek Brezyna, Kacper Urbański, Michał Dybczak, Kamil Jesiołowski, Łukasz Przebieracz, Adrian Górecki, Kamil Kwiatkowski, Jakub Kozłowski, Arkadiusz Jańczak, Mikołaj Tomczak

Przeczytaj również:V liga, grupa II. Statystyka