Lewackie LM i nowa organizacja ruchu na Alejach, która „zrobiła z Konina zadupie”
Antynagroda Milowego Słupka
Kilkanaście nowych kandydatur do antynagrody Milowego Słupka zgłosili internauci w ciągu minionych dwóch tygodni. Oprócz konińskich urzędników, również tych najważniejszych, znaleźli się w tym gronie dwaj radni oraz nasza redakcja.
Podobnie jak poprzednio propozycje opiszę w kolejności alfabetycznej, toteż zacznę od Pawła Adamowa. Zastępca prezydenta zasłużył - zdaniem wnioskującego - na nagrodę Milowego Słupka za uzasadnienie dla braku drogi rowerowej na zachodniej nitce mostu na kanale Ulgi. Otóż „uzasadniając fakt, że w trakcie planowanej przebudowy mostu na kanale Ulgi nie powstanie droga dla rowerów i będzie tam zakaz poruszania się na rowerze, mimo to stwierdził, że »wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym, projektant przewidział zastosowanie na moście balustrady, dostosowanej do ruchu rowerów«”.
Na Milowy Słupek zapracowała również - zdaniem zgłaszającego - Joanna Hernes. Internauta uzasadnił to tak: „»Kadrowa Dekady« - »nie widziała« mobbingu i dręczenia pracowników w USC przez »przyjaciółeczkę« Nowicką, a także innych zachowań w dwóch innych wydziałach. Ponadto Pani jest w składzie komisji mającej przeciwdziałać takim zjawiskom”.
Kolejne cztery osoby powinny zostać wyróżnione antynagrodą za udział w zdarzeniu, które nie spodobało się wnioskodawcy. Chodzi o protesty przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji wprowadzonemu dwa lata temu wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego magister Julii Przyłębskiej. Milowy Słupek należy się zbiorowo - i tu pozwolę sobie na zacytowanie propozycji zgłaszającego w całości - „konińskim feministkom: Ewie Jeżak, Monice Kosińskiej i Emilii Wasilewska (powinno być Wasielewska - dop. RO) za działalność w organizację tzw. strajku kobiet, podczas którego np. wielokrotnie łamano, i to wobec policji, art. 141. KW; została sparodiowana pierwsza zwrotka »Mazurka Dąbrowskiego« czy skandowano nienawistne hasła dotyczące prawicy”. Dyskwalifikuje tę nominację fakt, że rzeczone protesty odbyły się w 2020 roku, a my oceniamy rok 2022.
Prawdopodobnie ten sam internauta z bardzo podobnych powodów nominował prezydenta Piotra Korytkowskiego - i tu znów cytat - „za wsparcie i uczestnictwo w tzw. marszu równości po Koninie, którego uczestnicy np. przerobili koniński herb na jednorożca czy naruszyli art. 141 KW”.
Zdaniem innego zgłaszającego największą głupotą mijającego roku było złożenie przez radnego Bartosza Małaczka wniosku „o pogłębienie Warty dla potrzeb zawodów triathlonowych”. Z kolei Grzegorz Pająk zasłużył na antynagrodę „za wymalowanie pasów na Alejach 1 Maja” (na zdjęciu), czego efektem jest - zdaniem wnioskodawcy - „zrobienie z Konina zadupia”. Chodzi mu zapewne o nową organizację ruchu na wschodnim odcinku Alei 1 Maja, która na przykład sporej części przechodniów się podoba. Być może jest kierowcą i irytuje go konieczność ograniczenia prędkości samochodu.
Wprawdzie radny wojewódzki Robert Popkowski zakleił już swój kuriozalny plakat z napisem „Brak węgla w domu. Brak gospodarza w mieście”, ale znów został zgłoszony do antynagrody Milowego Słupka za - jak napisał w wielkim skrócie internauta - „przestępcę w otoczeniu Roberta Popkowskiego z Solidarnej Polski”, o czym można było przeczytać również w naszym portalu.
Dziękujemy za Twoją obecność. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.