Co wpływa na koszty zakupu auta poleasingowego? Sprawdź
Materiał promocyjny
W dzisiejszych czasach podpisanie umowy leasingu na używane auto to przede wszystkim spore oszczędności dla przedsiębiorstwa. Fabrycznie nowe samochody to na ten moment wydatek sięgający nawet kilkuset tysięcy złotych. Przy takich kwotach nawet atrakcyjnie skonstruowana umowa leasingu będzie generować dość odczuwalne miesięczne koszty. Zobacz, w jaki sposób zredukować koszty finansowania w ramach zakupu auta poleasingowego. Z tego poradnika dowiesz się, ile zaoszczędzisz i co rzutuje na koszty kupna poleasingowego auta.
Od czego uzależnione są całkowite koszty leasingowe?
Jest kilka podstawowych parametrów, które rzutują na całkowite koszty związane z podpisaniem umowy na auto poleasingowe. Choć oszczędności są oczywiste i wynikają ze znacznie niższej wartości takich pojazdów, to jednak jest kilka dodatkowych czynników, które będą przekładać się na wydatki związane z kupnem auta poleasingowego.
Koszty podpisania umowy leasingu są związane z takimi aspektami, jak:
- oprocentowanie bazowe – najczęściej zmienne ustalane na podstawie stawki WIBOR(R),
- prowizja leasingodawcy,
- okres spłaty zobowiązania,
- koszty ubezpieczenia auta.
W praktyce auta poleasingowe nie generują innych kosztów wynikających z podpisania umowy finansowania takiego pojazdu. Każda umowa leasingu generuje koszty, które są zyskiem leasingodawcy. Na szczęście na podstawie powyższych czynników można łatwo oszacować, jakie będą całkowite wydatki związane z podpisaniem umowy na auta poleasingowe.
Auto poleasingowe do firmy – ile kosztuje taki samochód?
Analizując koszty leasingu auta z drugiej ręki, oczywiste jest to, że miesięczna rata leasingowa będzie naprawdę atrakcyjna. W tym przypadku chodzi głównie o niską wartość początkową pojazdu. Średnie ceny pojazdów poleasingowych oscylują w granicy 50 000 złotych.
To suma, która mogłaby być obciążeniem dla budżetu przedsiębiorstwa. Z tego względu warto podpisać umowę na leasing, gdzie leasingodawca nie wymaga najczęściej żadnej wpłaty własnej. Dzięki temu utrzymujesz stabilność finansową w swoim przedsiębiorstwie bez zmartwień o wysokie koszty początkowe kupna poleasingowego auta.
Ceny poleasingowych aut – jak są ustalane?
Podstawą do ustalenia ceny poleasingowego auta jest dokładna weryfikacja: stanu technicznego, historii pojazdu oraz stanu wizualnego. To trzy najważniejsze czynniki, na podstawie których można dokonać orientacyjnej wyceny. W praktyce to leasingodawca, który przejął samochód po zakończonej umowie, ustala kwotę odkupu pojazdu.
Średnie ceny poleasingowych aut mogą oscylować w granicy 30-100 tys. złotych – oczywiście zależnie od modeli i marki pojazdu. To sporo mniej w porównaniu do fabrycznie nowych samochodów od znanych marek.
Umowa finansowania auta poleasingowego – na czym da się zaoszczędzić?
Podpisując umowę na finansowanie takiego samochodu, warto wiedzieć, że oprócz niższej kwoty zakupu, możesz zyskać też szereg innych oszczędności.
W przypadku umowy finansowania auta poleasingowego możesz zaoszczędzić też na:
- ubezpieczeniu obowiązkowym – starszy samochód to mniejsze koszty wykupienia umowy w towarzystwie ubezpieczeniowym,
- pakietach serwisowych – wybierając takie pakiety, nie martwisz się o koszty związane z ewentualnym serwisem.
Pamiętaj o tym, aby zawsze ustalić maksymalny miesięczny budżet do przeznaczenia na auto do firmowej floty. To podstawa, aby ocenić czy zaproponowana umowa leasingowa jest atrakcyjna pod względem finansowym oraz warunkami spłaty.
Dlaczego warto wybierać auta poleasingowe do firmy?
Kilkuletnie auta poleasingowe to dobry wybór dla przedsiębiorców, którzy chcą przede wszystkim optymalizować firmowe wydatki. Oszczędzasz w ten sposób sporo pieniędzy w firmowego budżetu. Inne czynniki rzutujące na opłacalność kupna poleasingowego pojazdu to:
- pewna historia pojazdu np. przy zakupie w mAuto,
- tańsze ubezpieczenie OC i AC,
Dodatkowo pojawia się możliwość pokrycia do 100% kosztów kupna auta w ramach umowy leasingu.
Dziękujemy za Twoją obecność. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.