Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościBardzo dobry początek

Bardzo dobry początek

Materiał promocyjny

Dodano:
Bardzo dobry początek
Materiał promocyjny

Zainteresowanie studiami w Akademii Nauk Stosowanych w Koninie na wybranych kierunkach niestacjonarnych, współfinansowanych z funduszy europejskich, przerosło wszelkie oczekiwania. Wspólny limit dla czterech kierunków obejmował na ten rok akademicki 150 miejsc, a ostatecznie przyjęto 222 osoby.

ANS w Koninie od tego roku akademickiego rozpoczęła projekt pn. „Rozwój studiów o profilu praktycznym i form kształcenia ustawicznego dostosowanych do potrzeb Wielkopolski Wschodniej”. Jest finansowany ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwiej Transformacji w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (prawie 8,6 mln zł), budżetu państwa (ponad 2,4 mln zł), pozostała część (ok. 1,5 mln zł) to wkład własny uczelni. Projekt będzie realizowany do 2029 r. W tym czasie przygotuje nowe kadry o wysokich kompetencjach i kwalifikacjach w zawodach poszukiwanych w naszym regionie, który najbliższych latach odchodzić będzie od wydobycia węgla i przetwarzania go na energię elektryczną. Te deficytowe zawody obejmują m.in. specjalistów projektowania i instalacji systemów fotowoltaicznych, instalacji pomp ciepła i klimatyzacji, eksploatacji pojazdów elektrycznych i wodorowych, programowania w języku Python, projektowania stron internetowych, transportu i logistyki, magazynowania, metod optymalizacji zapasów, technologii łączenia i podobnych, niezbędnych do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach transportowo-logistycznych, budowlanych i produkcyjnych, a także specjalistów od języków technicznych: angielskiego i niemieckiego. Wszystkie te propozycje są bezpłatne dla ich uczestników, choć odbywają się w trybie niestacjonarnym.

Kształcenie w ramach programu „Rozwój studiów…” obejmuje nie tylko studia na kierunkach logistyka (licencjackie), automatyka i robotyka oraz mechanika i budowa maszyn (inżynierskie), zarządzanie i inżynieria produkcji (magisterskie) oraz studia podyplomowe budownictwo energooszczędne i alternatywne źródła energii, na które tegoroczny limit również został przekroczony i zamiast 20, przyjęto 32 kandydatów. To także kursy i szkolenia. Wszystkie trwają ok. półtora miesiąca, z tym, że niektóre są mniej (30, 20 lub 16 h), a inne bardziej intensywne (110, 75 lub 60 h). Rekrutacja na nie odbywa się cały rok. Do tej pory uruchomiono już kilka kursów technicznych: eksploatacja pojazdów elektrycznych i wodorowych, obsługa obrabiarek CNC oraz specjalistyczny kurs technicznego języka angielskiego, a także jeden logistyczny – transport i logistyka.

1 grudnia rozpoczęła się rekrutacja na kolejne bezpłatne kursy i szkolenia techniczne: 

  • instalacja pomp ciepła i klimatyzacji,
  • projektowanie stron internetowych,
  • programowanie w języku Python

oraz logistyczny: 

  • metody optymalizacji zapasów.

Kto nie zdążył albo nie mógł podjąć proponowanych studiów lub szkolenia w tym roku, może rozpocząć starania w przyszłym. To, o czym powinien pamiętać, to terminy naborów, które są dostępne na stronie uczelni https://ans.konin.pl/oferta-bezplatnego-ksztalcenia. Trzeba też mieć ukończone 18 lat i być zameldowanym w Koninie lub którymś z powiatów Wielkopolski Wschodniej, a więc konińskim, kolskim, słupeckim lub tureckim. Nad wyborem formy kształcenia z projektu warto dobrze się zastanowić, bo można w nim uczestniczyć tylko raz.

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/azAE8MggM15tPxdT9

 

 #FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Bardzo dobry początek
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole