Upamiętnili mękę i śmierć Chrystusa. Drogi krzyżowe przeszły ulicami Konina


Nieco ponad dwa tygodnie przed Wielkanocą ulicami Konina przeszły drogi krzyżowe. To nabożeństwo upamiętniające mękę i śmierć Jezusa Chrystusa.
W nowej części miasta droga krzyżowa rozpoczęła się pod kościołem pw. św. Maksymiliana Kolbe. Wierni następnie przeszli Al. 1 Maja i ul. Wyszyńskiego pod pomnik bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Na czele przemarszu szły górniczy poczet sztandarowy i harcerze, a mieszkańcy nieśli ogromny krzyż.
Droga krzyżowa przeszła też w starej części miasta. Wierni zebrali się pod kościołem pw. św. Bartłomieja i przeszli ul. 3 Maja, Wiosny Ludów i pl. Wolności.
Droga krzyżowa w Kościele katolickim to obrzęd, który upamiętnia mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Polega ona na symbolicznym przejściu przez czternaście stacji, które reprezentują poszczególne etapy męki Chrystusa, od momentu jego skazania na śmierć po złożenie do grobu. W trakcie odprawiania Drogi Krzyżowej, wierni wraz z celebransem zatrzymują się przy każdej stacji, gdzie odmawiane są specjalne modlitwy i rozważania dotyczące cierpień, które Jezus znosił dla zbawienia ludzkości.
Pogoda bywa kapryśna – kliknij teraz i sprawdź prognozę, żeby nie dać się jej przechytrzyć!
Komentarze nie na temat są usuwane.