PILNE

Ostrzeżenie: Burze, miejscami ulewne opady deszczu do 50 mm oraz porywy wiatru do 130 km/h. Lokalnie grad. Możliwe trąby powietrzne.

LM.plSportZwycięstwo Amelii Zielińskiej w Białymstoku. Dwa medale

Zwycięstwo Amelii Zielińskiej w Białymstoku. Dwa medale

Badminton

Tradycji nie stało się zadość. Po czterech turniejach, z których Amelia przywoziła zawsze dwa złote medale tym razem zdobyła złoty i srebrny krążek.

Z Podlasia dokładnie z Białegostoku z międzynarodowego turnieju Yonex Polish International Festival złoto zdobyła w grze mieszanej wraz z Gabrielem Piskorskim KS Masovia Płock. Była to jedyna para z Polski na podium. W finale po trzysetowym pojedynku wygrali z reprezentantami Estonii.

Drugi medal, tym razem w deblu, zawodniczka z Mąkolna zdobyła wraz z Klarą Siadlak KB Lotka Gmina Olsztyn. Po emocjonującym pojedynku, uległy zawodniczkom z Krakowa 2-1. Nie powiodło się zaś Amelii w singlu, gdzie po wygraniu dwóch meczów i jednej porażce zajęła ostatecznie miejsce w przedziale 9-15.

Czterodniowy turniej, w którym to wzięło udział łącznie 260 zawodników z 14 krajów przyniósł kolejne cenne doświadczenie i kolejne medale, które motywują do jeszcze większej pracy. Porażki uczą pokory, szacunku do sportu i przeciwnika. Przed Amelią Zielińską dwa bardzo ważne i ostatnie turnieju w pierwszej części sezonu – Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Suchedniów oraz Yonex Polish Open U 15 Kępno.