LM.plSportPolonia Golina w IV lidze, Wilki Wilczyn zostają w okręgówce

Polonia Golina w IV lidze, Wilki Wilczyn zostają w okręgówce

Baraże

Z dwóch przedstawicieli naszego regionu rywalizujących o awans do wyższej ligi ta sztuka udała się tylko Polonii Golina. Wilki Wilczyn muszą pogodzić się z porażką.

Ekipa z Goliny rywalizowała z szesnastą drużyną IV ligi i do przerwy był bezbramkowy remis. Wynik meczu w 65. minucie po rzucie karnym otworzył niezawodny Adam Iwiński, a kwadrans później drugiego gola dla gości zdobył rezerwowy Krzysztof Budziński. Ledwo co zdążył pojawić się na boisku, a już cieszył się z gola.

Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko honorowym trafieniem Patryka Słupianka w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. To oznaczało wygraną Polonii Golina, która z II grupy V ligi razem z SMS-em Ślesin wywalczyła awans do IV ligi.

W zupełnie innych humorach do Wilczyna wracają zawodnicy Wilków. Na wyjeździe przegrali z Iskrą Szydłowo 1:3 i to było za mało, by cieszyć się z promocji szczebel wyżej. Środowe 3:2 nie wystarczyło nawet do dogrywki. Tak czy inaczej, to był udany sezon drużyny prowadzonej przez Michała Grzywacza.

Polonia 1908 Marcinki Kępno – Polonia Golina 1:2 (90' + Patryk Słupianek – 65' Adam Iwiński, 80' Krzysztof Budziński)

Iskra Szydłowo – Wilki Wilczyn 3:1 (dla Wilków 45' Jakub Kozłowski)

Wilki (skład wyjściowy): Jakub Frąckowiak – Jacek Brezyna, Kamil Jesiołowski, Łukasz Przebieracz, Adrian Górecki, Jakub Kozłowski, Michał Brezyna, Arkadiusz Jańczak, Dominik Jesiołowski, Kacper Wiatrowski, Mikołaj Tomczak

Pierwszy mecz 3:2 dla Wilków Wilczyn, awans do V ligi: Iskra Szydłowo

Przeczytaj również:V liga, grupa II. Statystyka