Wspólnota Nadziei i Wdzięczności. Koniec spotkań trzeźwościowych w Licheniu
Około 15 tysięcy osób uzależnionych i ich rodzin wzięło udział w 31. Ogólnopolskich Spotkaniach Trzeźwościowych w Licheniu.
Mszą świętą zakończyło się spotkanie w licheńskim sanktuarium. Wczoraj przez cały dzień trwały rozmowy z psychologami, terapeutami uzależnień i doradcami rodzinnymi. Była droga krzyżowa, wręczenie statuetki „Pelikana” i mityngi, wśród których znalazły się m.in. spotkania dla: anonimowych alkoholików, hazardzistów, nikotynistów, jedzenioholików, depresantów, przemocowców czy narkomanow, które przerwano na czas trwania mszy św. o godz. 19.00. Przewodniczył jej bp Krzysztof Wętkowski, ordynariusz diecezji włocławskiej.
– Każda z was i każdy z was, którzy jesteście na drodze trzeźwości, jesteście wrażliwi, odważni i gotowi do czynów. Jest to dzień waszego dziękczynienia za przebytą drogę. To także prośba, aby Pan był waszym fundamentem, abyście wytrwali do końca. I to jest posłanie, które tutaj otrzymujecie – powiedział bp Krzysztof Wętkowski.
Odnosząc się do tematu tegorocznych spotkań trzeźwościowych, którym była nadzieja, bp Wętkowski zaznaczył, że można ją dostrzec w miłości, sukcesie, pozycji, pieniądzu, zdrowiu czy sprawach materialnych. Jednak człowiek z natury dąży do czegoś, co go przekracza. Do nadziei, która się nie kończy.
– W nadziei jest sam Bóg. On jest fundamentem nadziei. Jeśli słyszymy o Królestwie Bożym, to musimy pamiętać, że Jego Królestwo jest tam, gdzie Bóg jest kochany. Gdzie dociera do ludzi miłość Boga, tam jest Jego królestwo.
W przyszły roku tematem przewodnim 32. Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych w Licheniu będzie hasło „Wdzięczni za nowe życie”.
Dziękujemy za Twoją obecność. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.