Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościFolia ekologiczna... czyli jaka? Wskazówki, na co patrzeć przy wyborze

Folia ekologiczna... czyli jaka? Wskazówki, na co patrzeć przy wyborze

Materiał promocyjny

Dodano:
Folia ekologiczna... czyli jaka? Wskazówki, na co patrzeć przy wyborze
Materiał promocyjny

Coraz więcej z nas ma świadomość tempa i skali, w jakim postępuje degradacja środowiska naturalnego i konieczności ograniczenia tego procesu. Przyczynia się to do zmiany sposobu myślenia, m.in. na temat wykorzystywanych na co dzień produktów. Dzięki temu na popularności zyskuje folia ekologiczna. Jednak co kryje się pod tą nazwą? Jak rozpoznać, że coś rzeczywiście jest eko?

Ekofolia, czyli kluczowy jest materiał wykonania

Aby przekonać się, czy dany produkt jest ekologiczny, należy sprawdzić, z czego powstał. Niemal każda folia do pakowania powstaje z LDPE lub HDPE, czyli polietylenu niskiej bądź wysokiej gęstości. Gdzie jest więc tutaj czynnik eko, skoro to tworzywa sztuczne? Wszystko sprowadza się do jednego specjalnego dodatku, jakim jest d2w.

Zawiera go wyłącznie prawdziwa folia eko. Technologia d2w sprawia, że tworzywo LDPE lub HDPE zyskuje właściwości oksybiodegradujące. Gdy zostanie wyrzucone, stosunkowo szybko zacznie się rozkładać, a pozostanie po nim jedynie:

  • biomasa,
  • dwutlenek węgla,
  • woda,
  • śladowe ilości innych pierwiastków.

Nie należy się więc martwić, że gdy folia zostanie wyrzucona nieprawidłowo i trafi do środowiska, będzie je zanieczyszczać przez kilkadziesiąt czy nawet setki lat.

Warto wspomnieć również o innych produktach, które można określić mianem eko. Mowa o folii z recyklingu, czyli z przetworzonej odpadów. Jest odpowiednio solidna i praktyczna, chroni zawartość przed wilgocią i zapewnia odporność na rozerwanie.

Folia ekologiczna – proces produkcji

O tym, czy folia jest eko, decyduje również sam proces produkcji. Powinien on być energooszczędny i ograniczać ilość emitowanych zanieczyszczeń. Może się na to składać np. zastosowanie ekologicznych farb. Jak się tego wszystkiego dowiedzieć? Najlepiej poszukać podobnych informacji bezpośrednio na stronie internetowej producenta, to powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Dłoń otwierająca biały foliopak

Ekologiczna folia do pakowania – dodatkowe czynniki

Podobnie jak w przypadku zwykłej folii do pakowania, ta ekologiczna powinna zapewniać wytrzymałość. Musi być odporna na rozerwanie i inne uszkodzenia mechaniczne. Tylko wtedy pozwoli na bezpieczną wysyłkę i transport zapakowanych towarów.

Koniecznie trzeba też sprawdzić rozmiar. Folia ekologiczna oferowana przez renomowanych producentów dostępna jest w różnych wariantach, dlatego dobór odpowiedniego nie powinien sprawić dużych problemów. Ponadto warto postawić na produkt pakowany po 25, 50 czy 100 sztuk. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż częste zamawianie pojedynczych opakowań – transport odbywa się wyłącznie raz, co redukuje choćby ilość wytwarzanych spalin.

Czy folia ekologiczna to dobry wybór?

Ekologiczna folia cieszy się coraz większą popularnością i stanowi świetny wybór zarówno dla osób prywatnych, jak i firm. Korzystanie z niej to ukłon w stronę środowiska, większa troska o los naszej planety. W przypadku przedsiębiorstw ułatwia to budowanie pozytywnego wizerunku oraz dotarcie do osób żyjących świadomie i zwracających uwagę na jakość produktów wokół siebie.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole