LM.plSportZawodnik Tritona Konin mistrzem Polski! Zwyciężył w sprincie

Zawodnik Tritona Konin mistrzem Polski! Zwyciężył w sprincie

Triathlon

Nieco ponad godzinę i dziesięć minut zajęło zawodnikowi Tritona Konin Tomaszowi Wojciechowskiemu pokonanie trasy podczas Mistrzostw Polski w Triathlonie w kat. sprint. Wojciechowski wywalczył pierwszy w swojej karierze złoty medal mistrzostw Polski.

Rywalizacja w Suszu toczyła się na dystansie 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. Startujący w mistrzostwach Polski zawodnik Tritona Konin Tomasz Wojciechowski pokonał tę trasę w czasie 1:10:16. Dało mu to 75 miejsce wśród 240 startujących, a jednocześnie pierwsze miejsce i złoty medal w kat. 55 lat.

Zawody rozgrywane w trudnych warunkach przy wysokiej temperaturze i silnych podmuchach wiatru. Najfajniejsze jest to, że mimo, że to nie był mój dzień, szczególnie na rowerze, to na biegu, który też bardzo ciężko wszedł, udało mi się odrobić straty i z trzeciego miejsca wskoczyć na pierwsze miejsce – podsumował swój start zawodnik Tritona. – Nie ma co ukrywać, wygrała głowa, bo nie pozwoliła zwolnić na biegu, a na rowerze, chociaż bardzo ciężko się kręciło, nie było chwili zwątpienia i cały wyścig zrobiony w 100 procentach na maxa bez minuty komfortu.

Kolejny start Wojciechowski ma zaplanowany już za dwa tygodnie. Będzie rywalizował w Garmin Iron Triathlon w Sycowie.