LM.plSportDziewa odpadł z rywalizacji o Igrzyska Olimpijskie. Dwie porażki reprezentacji

Dziewa odpadł z rywalizacji o Igrzyska Olimpijskie. Dwie porażki reprezentacji

Koszykówka

Polska reprezentacja w koszykówce zanotowała przegrane z Bahamami i Finlandią i pożegnała się z marzeniami o Igrzyskach Olimpijskich. W obu spotkaniach wystąpił wychowanek MKS MOS Konin Aleksander Dziewa.

Polacy najpierw mierzyli się z reprezentacją Bahamów. Naszpikowana gwiazdami NBA drużyna już w pierwszej kwarcie odskoczyła Biało-Czerwonym na dziesięć punktów. Kolejne kwarty były bardziej wyrównane, ale Polacy nie zdołali już odrobić strat i przegrali ostatecznie 81:90.

Jedenaście minut na boisku podczas tego meczu spędził Dziewa. Koninianin zanotował jeden celny rzut za trzy (i dwie dodatkowe nieudane próby), jedną zbiórkę i jedną asystę.

Po porażce z Bahamami reprezentacja Igora Milicicia musiała pokonać Finlandię, by wyjść z grupy i walczyć dalej o kwalifikację na IO. Mecz był bardzo zacięty, po drugiejj kwarcie Polacy prowadzili dziewięcioma punktami, a po trzeciej – jedenastoma. Ale w ostatniej części spotkania Finowie zanotowali niesamowity powrót, pokonując ostatecznie Biało-Czerwonych 89:88.

Dziewa w tym meczu rozegrał ponad osiemnaście minut, zdobywając siedem punktów (stuprocentowa skuteczność rzutów). Do tego dołożył jedną zbiórkę, jedną asystę, jedną stratę i jeden przechwyt.

Bahamy – Polska 90:81 (30:20, 20:18, 23:21, 17:22)

Polska – Finlandia 89:88 (24:24, 23:14, 24:22, 17:29)