Klub bohaterów to więcej niż warsztaty. Konińscy licealiści bez barier

W siedzibie Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej w Koninie odbyły się warsztaty w ramach projektu społecznego „Klub Małych Bohaterów”.
To projekt zainicjowany przez grupę uczniów z II LO w Koninie: Wiktorię Stelmaszak, Natalię Wróbel, Zuzię Juszczak, Ewę Jaskot, Zuzię Kowalczyk, Kingę Chwacińską, Julię Ciesielczyk oraz Marcela Jagodzińskiego, w ramach Olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Grupa projektowa pragnie tworzyć przestrzeń nieustannie budującą mosty między dziećmi z niepełnosprawnością a ich rówieśnikami, ponieważ niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą, lecz motywacją do działania i integracji.
"Klub Małych Bohaterów" to cykl warsztatów, nie tylko integrujących dzieci z niepełnosprawnością, ale również dający rodzicom możliwość wsparcia się nawzajem i znalezienia nieocenionej chwili odpoczynku. W tym samym czasie, kiedy ich pociechy rozwijają skrzydła artystycznej wyobraźni, rodzice mogą odetchnąć. W atmosferze zaufania i opieki, mogą cieszyć się chwilą spokoju, wiedząc, że ich dzieci są w dobrych rękach. Potwierdzeniem tych słów jest wypowiedź rodziców jednego z podopiecznych:
- Z całego serca dziękujemy Wam za wszystko, co robicie dla dzieci. Wasza pasja, zaangażowanie i dobroć są po prostu niezwykłe. Wasza opiekuńczość, ciepło i wsparcie sprawiają, że zawsze możemy na Was liczyć. Jesteśmy Wam wdzięczni – za Wasze serca, czas i energię, którą wkładacie w to, co robicie. To ma ogromne znaczenie i sprawia, że świat staje się piękniejszy. Mamy nadzieję, że nasza wspólna droga nigdy się nie skończy i jeszcze nie raz będziemy mogli dzielić te piękne chwile.
Podczas warsztatów Mali Bohaterowie mogą wyrażać siebie, eksperymentować i czuć się akceptowani bez żadnych ograniczeń. Zespół projektowy zorganizowała w Fundacji dotychczas 10 zajęć, w tym: zajęcia sportowe, będące aktywną rehabilitacją i okazją do pokazania, że bariery istnieją tylko w naszych głowach; zajęcia artystyczne oraz cukiernicze, gdzie z pomocą cudownej Katarzyny Hryciuk dzieci miały szansę być twórcami, a ich dzieła – wyrazem ich niepowtarzalnych osobowości i wizji świata; zajęcia wiosenne, w trakcie których wszyscy mogli doświadczyć dziecięcej radości podczas grania w klasy oraz zabaw przy użyciu chusty animacyjnej. Na każdych warsztatach nie brakuje również muzyki i wspólnych tańców, a co najważniejsze – mnóstwa uśmiechów.
Mimo, że olimpiada dobiega końca, zespół projektowy nie zaprzestaje swoich działań, a zatem projekt w dalszym ciągu się rozwija i to dopiero początek pięknych przeżyć oraz doświadczeń, które ze wszystkimi pozostaną na zawsze.
Mamy swój kanał nadawczy. Dołącz i bądź na bieżąco!
Komentarze nie na temat są usuwane.