Kleczew. To już czwarty kandydat na prezydenta, który odwiedził gminę


fot. gmina Kleczew
Romuald Starosielec, lider Ruchu Naprawy Polski, spotkał się w niedzielę z mieszkańcami Kleczewa. To już czwarta osoba, która ma zamiar ubiegać się o fotel prezydenta Polski odwiedzająca gminę.
Starosielec jest przedsiębiorcą, redaktorem naczelnym pisma „Polityka Polska” i liderem ugrupowania Ruch Naprawy Polski. Wraz z kilkoma innymi formacjami zorganizował prawybory, w których wyłoniony został jako kandydat na prezydenta Polski. Deklaruje, że ma poglądy prawicowe w sferze społecznej, jednocześnie jednak opowiada się za aktywną rolą państwa w gospodarce. W ubiegłym roku startował w wyborach na prezydenta Warszawy. Zdobył ponad 6 tys. głosów (0,78%).
W Kleczewie przekonywał o potrzebie powołania powszechnych samorządów gospodarczych, likwidacji Ministerstwa Edukacji Narodowej, które powinna zastąpić Komisja Edukacji Narodowej, wypowiedzenia paktu migracyjnego i zaprzestania wsparcia Ukrainy w konflikcie z Rosją.
Starosielec do Kleczewa przyjechał na zaproszenie burmistrza Kleczewa. Mariusz Musiałowski zainicjował akcję, w której chce do gminy ściągnąć każdą osobę, która zarejestrowała swój komitet w wyborach prezydenckich. Do tej pory w Kleczewie pojawili się Joanna Senyszyn (bezpartyjna), Marek Woch (Bezpartyjni Samorządowcy), Adrian Zandberg (Razem) i Romuald Starosielec (Ruch Naprawy Polski). W przyszły czwartek mieszkańcy będą mogli spotkać się z Piotrem Szumlewiczem (Związkowa Alternatywa).
Pogoda bywa kapryśna – kliknij teraz i sprawdź prognozę, żeby nie dać się jej przechytrzyć!
Komentarze nie na temat są usuwane.