Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plSportSłupczanka liderem tabeli! Wygrały także rezerwy Medyka Konin

Słupczanka liderem tabeli! Wygrały także rezerwy Medyka Konin

II liga

Foto Słupczanka Słupca

To bardzo dobry weekend dla regionalnej kobiecej piłki nożnej. Słupczanka Słupca bardzo wysoko wygrała ze Zły Praga Warszawa, a Medyk II Konin jedną bramką okazał się lepszy od Wisły Płock.

Drużyna Marka Gierałki jest zaskoczeniem chyba dla wszystkich, Może nawet i dla siebie. Słupczanka w trzech meczach odniosła trzy zwycięstwa, strzelając w nich 15 bramek, tracąc sześć. Wniosek jest taki, że do poprawy jest defensywa. Ale czy można mieć większe pretensje, jeżeli nadrabia to atak? Wczoraj dla gości hat-tricka upolowała Julia Tokar, dwa gole strzeliła Kinga Waszak, a po jednym Sabina Napieralska, Maria Gościniak i Klaudia Adamczyk. Gospodarze odpowiedzieli tylko dwoma trafieniami. Mówcie, co chcecie, ale wygrać 8:2, obojętnie na jakim poziomie rozgrywek, to duże osiągnięcie.

Dzięki wygranej ekipa ze Słupy awansowała na pierwsze miejsce w tabeli i pozostanie na nim przynajmniej do wieczora. Wówczas swój mecz gra Fuks Pułtusk i jeżeli odpowiednio wysoko wygra wróci na fotel lidera.

Swoje powody do radości mają także zawodniczki rezerw Medyka Konin. Wynik meczu z Wisłą Płock w 19. minucie strzałem w okienko otworzyła Paula Wawrzyniak, asystowała Julia Konieczna. Medyk II napierał dalej, oddał strzał w poprzeczkę, ale nieoczekiwanie to goście doprowadzili do remisu. Mimo to jeszcze przed przerwą w polu karnym Wisły bardzo dobrze odnalazła się Paulina Włodarek i płaskim strzałem dała koniniankom ponowne prowadzenie.

W drugiej połowie na 3:1 podwyższyła autorka pierwszego gola. Bardzo dobrze zagrała Paulina Włodarek, a Paula Wawrzyniak w sytuacji sam na sam z Dorotą Szalińską zachowała się jak należy i wpakowała piłkę do bramki.

Kłopoty zaczęły się, gdy w 73. minucie po drugiej żółtej kartce z boiska została usunięta Gabriela Mikucka. Wisła ruszyła do odrabiania strat, a sama mogła stracić czwartego gola. Tym razem to bramkarka Nafciarek okazała się lepsza. Zupełnie inaczej było w 78. minucie, gdy Annę Kowalik pokonała Maria Garwacka. Goście uczynili to zresztą po raz ostatni i wygrana została w Koninie.

Zły Praga Warszawa – Słupczanka Słupca 2:8 (dla Słupczanki Julia Tokar x3, Kinga Waszak x2, Sabina Napieralska, Maria Gościniak, Klaudia Adamczyk)

Medyk II Konin – Wisła Płock 3:2 (19', 57' Paula Wawrzyniak, 41' Paulina Włodarek – 29' Aleksandra Synowiec, 78' Maria Garwacka)