Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plSportSiedem medali Stikera Turek w Pucharze Polski

Siedem medali Stikera Turek w Pucharze Polski

Striker Turek

W miniony weekend Striker Turek wziął udział w Pucharze Polski w Węgrowie. Turniej pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu zgromadził ponad 500 zawodników w tym dziewięciu zawodników z Turku.

W pierwszym dniu Polish Open Kickboxing walczyli kadeci młodsi. 10-letni Adam Rzempołuch w półfinale trafił na bardzo doświadczonego zawodnika z Łukowa (późniejszego zwycięzcę całej kategorii) i ostatecznie zajął trzecie miejsce na podium. Mniej szczęścia miał Kacper Sobiś, który w przedwalkach odpadł z turnieju po bardzo wyrównanym pojedynku z wicemistrzem w swojej kategorii. Dwa pojedynki stoczył Szymon Kałużny. W pierwszym starciu pokonał zawodnika z Radzymina, w drugim rozbił zawodnika z Pruszcza Gdańskiego. Oprócz Szymona w K-1 startowała wicemistrzyni Świata, Lena Dzieciątkowska. W sobotę wygrała emocjonujący pojedynek na punkty z zawodniczką z Łasku. Dzięki bardzo dobrej obronie nie pozwoliła na zbyt wiele i pewnie wygrała na punkty (3:0) meldując się w finale swojej kategorii.

Na wielkie uznanie zasłużył Jan Małecki. Startując pierwszy raz w ringu ze starszymi przeciwnikami, pokazał się z bardzo dobrej strony. Przejście z lekkich formuł walki do twardych z młodszej kategorii wiekowej nie jest proste. Mimo tak młodego wieku Małecki stoczył wyrównany bój.

W niedzielnych starciach Szymon Ciechowicz stoczył pojedynek z zawodnikiem z Knurowa. Bardzo wysokie tempo walki narzucone przez przeciwnika nie przeszkodziły mu w odniesieniu zwycięstwa. Pewnie wygrał swój pojedynek 3:0 ale nie było lekko. W finale zmierzył się z zawodnikiem z Płocka. Walka również nie należała do najlżejszych. Ciechowicz pewnie trzymał dystans, walcząc z kontrataku pokazał swoją skuteczność. Wyczekał na końca walki, aż przeciwnik się zmęczy, zaznaczył przewagę i wygrał całą kategorię zdobywając złoty medal.

W finale swojej kategorii znalazła się również Lena Dzieciątkowska. W swoim pojedynku o złoto zmierzyła się z zawodniczką Ninja Academy z Warszawy. Warszawianka znana ze swojego ofensywnego stylu walki od początku ruszyła mocno do ataku. Walcząca z kontrataku Lena Dzieciątkowska szybko ją zastopowała ustawiając walkę mocnymi prostymi. Kontrolowała przebieg całego pojedynku i pewnie wygrała na punkty zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii.

Trzecim fighterem walczącym w K-1 był Szymon Kałużny. W niedzielnym półfinale zmierzył się z zawodnikiem z Ciechanowa. Dzięki nabytemu doświadczeniu z poprzednich turniejów oraz waleczności pewnie wygrał na punkty (3:0). W finale zmierzył się z zawodnikiem z Lublina. Szymon Kałużny uzyskał małą przewagę na początku walki i kontrolował jego przebieg. Mimo zmęczenia wywołanego przebytymi wcześniej pojedynkami dowiódł, że zasługuje na miano najlepszego i zdobywa złoto.

Czwartym niedzielnym finalistą w K-1 był Iwo Adamek. W walce o złoto zmierzył się z zawodnikiem kadry narodowej, Krystianem Majakiem. Nastawiony bojowo na zwycięstwo Iwo Adamek w czasie swojego pojedynku nie zrobił ani jednego kroku wstecz. Wszystkie próby ataku zawodnika z Kobyłki były stopowane mocnymi uderzeniami oraz pewnymi kopnięciami wytrącającymi reprezentanta Polski z równowagi. Iwo Adamek wygrał jednogłośnie na punkty, zdobywając złoty krążek.

Oprócz zawodników walczących w ringu w niedzielnym finale zaprezentowali się również Franciszek Trzmielewski oraz Ksawery Jasnowski. Ten pierwszy znany jest ze swojego ofensywnego stylu walki nie zdołał pokonać kadrowicza Polski i przegrał swój pojedynek. Ostatecznie zajął drugie miejsce w swojej kategorii. Natomiast drugi również nie dał rady pokonać swojego przeciwnika i odpadł w ćwierćfinale. Zawalczył na dobrym poziomie ale okazało się to zbyt mało by wygrać.