Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plSportPrzemysław Gaj trzeci w Malborku. Pokazał się także Triton Konin

Przemysław Gaj trzeci w Malborku. Pokazał się także Triton Konin

Triathlon

Foto Michał Buczyński Maratonmania

W pierwszy wrześniowy weekend Malbork położony nad rzeką Nogat ugościł sportowców rywalizujących w Castle Triathlon Malbork 2024.

W ciągu dwóch dni rywalizowało łącznie ponad 1800 zawodników. Na dystansie 1/2 IM Konin reprezentowało troje zawodników. Wśród bardzo mocno obsadzonych zawodów trzecie miejsce w kategorii open wywalczył Przemysław Gaj (Kaziki Triathlon, 4:07:46). Artur Pawłowski zajął 28 miejsce, a Tobiasz Ciesielski był 36.

Na starcie pełnego dystansu IM pojawili się zawodnicy Tritona Konin: Szymon Grudziński zajął 26 miejsce, Adam Kaczmarek był 54-ty, zaś Adam Wojnarowski 119-ty. W rywalizacji sztafet na etapie biegowym wzięła udział Marta Marszałek, która 42, 2 km pokonała w czasie 4:05:56. W zmaganiach Aquabike świetnie zaprezentowała się Paula Mrówczyńska. Z czasem 7:21:21 zajęła szóste miejsce w open kobiet, trzecie w K30, zdobywając tym samym brązowy medal MP w tej kategorii.