Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

Zbiórki w regionie konińskim. Sprawdź, jak możesz pomóc i gdzie przekazać dary

LM.plSportJan Klimkowski mistrzem Polski do lat 18

Jan Klimkowski mistrzem Polski do lat 18

UKS Smecz Konin

Już nie w barwach UKS Smecz Konin, a jako zawodnik Hetman GKS Katowice Jan Klimkowski zdobył swój pierwszy medal. Kilka dni temu został mistrzem Polski do lat 18.

W zawodach stratowało około 1300 zawodników z całej Polski. Pochodzący z Konina Jan Klimkowski wywalczył pierwsze miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych, a w szachach szybkich był czwarty. W ostatniej partię w wygranej pozycji zremisował, a gdyby zwyciężył to także by został mistrzem Polski. To kolejny sukces nastolatka z naszego miasta. Tutaj możecie przeczytać o pozostałych.

Inna kwestia, że jak uważa klub z Konina „Decydując się na organizację takich zawodów powinno się mieć zapewnioną dobrą bazę, o sali do gry nie wspominając. Niestety w tym przypadku ktoś delikatnie mówiąc nie podołał tym wymaganiom, a najgorsze jest jeszcze to że te zawody zostały zatwierdzone przez Komisję PZSzach, która zatwierdza oferty”. O co chodzi? Ano o to, że mistrzostwa były rozgrywane w przeszklonej sali. Co przy letnich temperaturach było głupotą. Bywa i tak.