Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

PILNE

Uwaga! Wypadek na DK92 w Spławiu, gm. Golina. Zderzyły się dwa samochody osobowe. Zablokowany jest jeden pas ruchu. 

LM.plImprezyZapraszamy na Słuchowisko o dwóch nieprzeciętnych, wyprzedzających swój czas artystkach!

Zapraszamy na Słuchowisko o dwóch nieprzeciętnych, wyprzedzających swój czas artystkach!

Dodano:
Zapraszamy na Słuchowisko o dwóch nieprzeciętnych, wyprzedzających swój czas artystkach!

Gdzie: Kino kameralne w CKiS przy Okólnej

Kiedy: 5 grudnia, g. 18.00

bilet: 10 zł

Dwie niezwykłe osobowości, dwie wyprzedzające swój czas sławne artystki, dwie nieprzeciętne kobiety świadomie wymykające się wszelkim stereotypom, klasyfikacjom, normom i ramom obyczajowym – Zofia Stryjeńska i Bronisława Konieczna Dziadońka.

To nie tylko dwa żywioły, ale przede wszystkim dwa odrębne światy, które choć różne i pozornie przeciwne, być może faktycznie nie mogą bez siebie istnieć, stanowiąc dla siebie wzajemnie zwierciadło i tło wydarzeń.
Co je łączy? Co dzieli? Czy mogły na siebie twórczo oddziaływać? Czy kiedykolwiek dane im było się spotkać? Tego nigdy nie dowiemy się z całkowitą pewnością, ale i nie możemy wykluczyć.

Na słuchowisko zaprasza Galeria Wieża Ciśnień OFF GALLERY do Kina Kameralnego w CKiS przy Okólnej – 5 grudnia, g. 18.00. Bilet tylko 10 zł, do kupienia w kasie i online.

Słuchowisko „A byk andaluzyjski stoi bezużytecznie na polskiej łące, choć sił mu nie brak” jest próbą opowiedzenia historii przyjaźni tych dwóch niezwykle ważnych dla kultury polskiej artystek. Nie tyle przyjaźni artystycznej, co po prostu międzyludzkiej, wyrastającej ponad takie małostkowości jak zawiść czy zazdrość. To historia relacji, dla której złożona obietnica bycia jest stokroć ważniejsza niż zawodowe sukcesy i osobiste triumfy.

Czas trwania: 71 min.
Tekst, reżyseria: Maria Marcinkiewicz-Górna
Współpraca: Anna Szamotuła
Udźwiękowienie: Patryk Pawłowski
Obsada: Barbara Prokopowicz, Ewa Szumska, Teresa Kwiatkowska, Barbara Krasińska, Julia Rybakowska, Karolina Głąb, Zbigniew Grochal, Michał Grudziński, Wojciech Kalwat oraz Mariusz Puchalski (aktorki i aktorzy poznańskich teatrów Polskiego i Nowego)

W słuchowisku wykorzystano fragmenty „Duo Studies” Adama Gołębiewskiego i Witolda Oleszaka oraz archiwalne nagrania ze zbiorów Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej i Pana Krzysztofa Trebuni Tutki.
Tekst powstał w ramach Stypendium Twórczego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Słuchowisko zrealizowano w ramach poznańskiego Festiwalu Słuchowisk w 2016 roku.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole