Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWózki widłowe elektryczne a spalinowe - porównanie możliwości

Wózki widłowe elektryczne a spalinowe - porównanie możliwości

Materiał promocyjny

Dodano:
Wózki widłowe elektryczne a spalinowe - porównanie możliwości
Wózki widłowe elektryczne a spalinowe - porównanie możliwości

Zastanawiając się nad zakupem wózka widłowego, bierze się pod uwagę markę, rodzaj wózka, jakość i cenę. Kluczowym kryterium wyboru okazuje się jednak rodzaj napędu. Czy lepiej wybrać wózek widłowy elektryczny, czy pojazd z napędem spalinowym?

Wózek widłowy elektryczny a spalinowy – który jest mocniejszy?

Tendencja do tworzenia pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne jest wyraźnie zauważalna w każdym aspekcie współczesnej motoryzacji. Nie omija również producentów wózków widłowych.

Wózek widłowy elektryczny to pojazd zasilany za pomocą akumulatora. W przypadku dobrej jakości wózków bateria jest w stanie wytrzymać osiem godzin ciągłej pracy. Po tym czasie należy wymienić akumulator w pojeździe na taki, który został uprzednio naładowany. Konieczność dbania o wymianę akumulatorów dla niektórych przedsiębiorców może być wadą wózków widłowych elektrycznych. Z drugiej jednak strony osiem godzin pracy to zwykle jedna zmiana pracownicza, wobec czego tym bardziej wymiana akumulatora nie powinna stanowić problemu.

W zakresie funkcjonowania wózka widłowego elektrycznego to właściwie jedyny aspekt, który różni go od wózka spalinowego. Okazuje się bowiem, że współczesne wózki elektryczne mogą mieć taką samą wytrzymałość i moc, jak najlepsze wózki spalinowe. Aby się o tym przekonać, wystarczy porównać poziom maksymalnej siły nośności i wysokości podnoszenia towarów. Produkty z silnikami elektrycznymi mogą również pracować na zewnątrz i występują w wielu wariantach dostosowanych do konkretnego przeznaczenia (np. wózki widłowe wysokiego podnoszenia, elektryczne wózki podnośnikowe itp.).

Kiedy zakup wózka spalinowego nie jest najlepszym rozwiązaniem?

O ile pod względem parametrów technicznych, określających moc i wydajność pracy wózków widłowych, pojazdy elektryczne i spalinowe nie różnią się za bardzo od siebie, o tyle jednak wózki zasilane elektrycznie mają pewne indywidualne zalety.

Pierwszą z nich jest cicha praca silnika elektrycznego. Pojazdy spalinowe z silnikami wysokoprężnymi, niskoprężnymi, czy nawet zasilane gazem LPG, z natury rzeczy podczas pracy wydają charakterystyczne dźwięki. Nie można tego uniknąć w sytuacji, gdy energia czerpana jest z paliwa. Wózki widłowe elektryczne pracują znacznie ciszej od spalinowych, co wpływa na ogólny, większy komfort i efektywność prac magazynowych.

Istotny jest również brak emisji spalin. W niektórych zastosowaniach wybór wózka elektrycznego jest jedynym możliwym wariantem. Dotyczy to przede wszystkim pracy w chłodniach i przy kontakcie z żywnością, które nie powinna być narażona na działanie spalin.

Czytaj więcej na temat:wózki widłowe, logistyka
Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Komentarze
  • 1
  • 2
  • 3
\"Każde zwierze ma imię i na nie reaguje\" No to podziwiam. 90 imion. Oczywiście hodowców podziwiam no bo jak rozpoznać 90 zwierząt i wiedzieć które jak ma naimię?
Dodano: Autor: ~ siprawa
A co ty w \"bajki\" wierzysz?
Dodano: Autor: ~ anonim
Alpaga to rozumiem, a jesli ci wynajeci naukowcy ( rozumiem ze jest to pan magister licencjat Zlotarączka ) nie wymysli maszyny do prania welny ( ktorej jak do tej pory przez tysiaclecia istniania alpak niekt nie dal rady wymyslic ) to bedzie klapa niestety - ewentualnie upierze sobie klient.
Dodano: Autor: ~ rokmen
To zwierzę może być symbolem - maskotką regionu, bo w swojej nazwie ma zarówno Al, czyli symbol aluminium jak i PAK, czyli Pątnów-Adamów-Konin.
Dodano: Autor: ~ pomysłowy Dobromir
Całkowita zgoda z Tobą. Widziałem już te zwierzatka w telewizji-bodajże w Teleskopie.
Dodano: Autor: ~ Olek
Hehe dobry pomysł;) swoją drogą śmieszne i bardzo fajne te zwierzątka ;)
Dodano: Autor: ~ anonim
Ciekaw jestem w jakim celu je trzymają?
Dodano: Autor: ~ anonim
przedewszystkim dla welny a nierozumiejący tekst moga\"anonimowo\"PO-bzy
Dodano: Autor: ~ bzyk-bzyk
mieszkałam w Ślesinie i wiem jak to jest mieć zwierzeta wiem ja wazne sa zwierzeta dla swojego pana wiec nie śmiejcie sie z tych ludzi którzy je choduja bo być może że oni z tego żyja i oddaje się całkowicie tej pracy Zwierzęta tez potrafia kochać!!!
Dodano: Autor: ~ kochająca zwierzęta
Jak tak kochasz zwierzęta, to musi być mowa o hodowli, a Ty jaktą hodowlę piszesz? Zajrzyj do słownika-Oslico!
Dodano: Autor: ~ hoduje zwierzęta
  • 1
  • 2
  • 3
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole