Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościSukienka na rozmowę o pracę - na jaki model postawić?

Sukienka na rozmowę o pracę - na jaki model postawić?

Materiał promocyjny

Dodano:
Sukienka na rozmowę o pracę - na jaki model postawić?

Rozmowa kwalifikacyjna to ważne wydarzenie w naszym życiu zawodowym, od którego zależą jego dalsze losy. Umiejętności i doświadczenie w branży są bardzo ważne, jednak równie istotne okazuje się pierwsze wrażenie. Często otrzymujemy tylko jedną szansę na to, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony. Liczy się nie tylko zachowanie czy sposób wypowiedzi, ale również strój. Dlatego warto zadbać o przemyślany wybór sukienki na rozmowę o pracę, która stanie się naszym dodatkowym atutem. Jak wybrać najlepszą?
 

Strój na rozmowę kwalifikacyjną – podstawowe zasady

Wybór zestawu na rozmowę o pracę nie można pozostawić przypadkowi – każdy jego element powinien być dobrze przemyślany i zgodny z przyjętą etykietą w potencjalnym miejscu pracy. Dlatego proces komponowania stroju na rozmowę kwalifikacyjną warto rozpocząć od małego researchu – jaki dress code panuje w biurze. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem okazuje się nacisk na skromność i elegancję, które rekruterzy często traktują jako przejaw szacunku i pokory. Należy przede wszystkim uważać na głębokość dekoltu i długość sukienki lub spódnicy.

Rozmowa o pracę to nie miejsce na eksponowanie kobiecych kształtów, dlatego lepiej wybierać zabudowane bluzki czy sukienki długości midi lub maxi. Jeśli chodzi o dodatki – buty na wysokim obcasie jak najbardziej, ale nie można przesadzić z ich wysokością. Klasyczne czółenka sprawdzą się idealnie, podobnie jak pantofle na średnim słupku.
 

Sukienki na rozmowę o pracę – jaki fason i kolor?

Sukienka to taki element kobiecej garderoby, który z dużą dozą prawdopodobieństwa sprawdzi się na rozmowie kwalifikacyjnej. Należy jednak pamiętać, aby jej krój czy długość wpisywały się w biznesowy dress code i jednocześnie pasowały do kształtu naszej figury. Optymalnym rozwiązaniem dla każdej kobiety będzie sukienka w kształcie litery „A”, najlepiej o długości midi i z rękawem ¾. Równie często sprawdzają się również sukienki koszulowe, które łączą w sobie ponadczasową elegancję z casualowym charakterem. Doskonale kryją mankamenty sylwetki i sprawiają, że czujemy się komfortowo i swobodnie nawet w sytuacjach stresowych.

Sukienka na rozmowę kwalifikacyjną nie powinna zawierać zbędnych zdobień, takich jak kamienie, falbanki czy frędzle. W kwestii kolorystyki biznesowej sukienki – warto pozostać w obszarze neutralnych i stonowanych odcieni, które powszechnie uchodzą za eleganckie i gustowne. Czarne i granatowe sukienki to zawsze dobre rozwiązanie, podobnie jak modele w kolorze grafitowym, beżowym czy kremowym. Należy wystrzegać się czerwieni, fuksji i innych intensywnych barw, które będą odwracać uwagę rekruterów od naszej wypowiedzi.

Artykuł powstał przy współpracy z https://manwoman.co/pl.

Czytaj więcej na temat:rekrutacja, moda
Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Komentarze
Brawo dla Sz.Pani Wójt. To kolejna bdb inwestycja.
Dodano: Autor: E.Super
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole