Samochód elektryczny w firmie – co możesz w ten sposób zyskać?
Materiał promocyjny

W dzisiejszych czasach samochody elektryczne są coraz popularniejsze, szczególnie wśród przedsiębiorców. Kupując taki pojazd do firmowej floty, można skorzystać z licznych udogodnień w infrastrukturze miejskiej i jednocześnie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Dowiedz się, co zyskasz, kupując samochód elektryczny do swojej firmy i jaką dopłatę można otrzymać w ramach rządowego programu „Mój elektryk”.
Firmowa flota a samochód elektryczny – dlaczego warto inwestować w takie pojazdy?
Auta elektryczne mają wiele zalet, a jedna z nich to przede wszystkim brak szkodliwej emisji spalin do środowiska. Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na inwestycję w pojazd z napędem elektrycznym, odczują kilka pozytywów z takiego wyboru. Kilka kluczowych zalet wynikających z inwestycji w auta elektryczne do firmowej floty to:
- wysoka wydajność silników,
- niska awaryjność,
- cicha praca, co przekłada się komfort podróżowania,
- stabilność kosztów eksploatacji,
- ekologiczny silnik, który nie zanieczyszcza środowiska,
- możliwość parkowania w dedykowanych miejscach w infrastrukturze miejskiej.
Inwestycja w firmowego elektryka to świetny pomysł, szczególnie jeśli chcesz prowadzić przedsiębiorstwo w myśl nurtu proekologicznego. Ceny pojazdów z napędem elektrycznym są obecnie dość wysokie, ale to żaden problem. Koszty zakupu można zredukować poprzez uczestnictwo w programie “Mój elektryk”.
Samochody elektryczne w mAuto a program „Mój elektryk”
Wsparcie finansowania pojazdu elektrycznego zaproponowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to doskonały sposób, aby ograniczyć koszty zakupu firmowego elektryka.
W ramach programu „Mój elektryk” można nabyć pojazdy z ekologicznym napędem elektrycznym z dotacją sięgającą nawet do 27 tys. złotych na auta osobowe. Warto dodać, że przedsiębiorcy, którzy inwestują w samochód dostawczy z takim napędem, mogą skorzystać z dotacji na poziomie do 70 tys. złotych.
Beneficjentem programu „Mój elektryk” może zostać każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą i chce nabyć auto elektryczne w cenie nieprzekraczającej 276 750 złotych. Limity kwotowe odnośnie do wartości pojazdu są uzależnione od sposobu rozliczania podatku VAT przez przedsiębiorcę. Dla porównania: firma zwolniona z VAT może nabyć auto elektryczne w cenie nie większej niż 225 tys. złotych.
Samochody elektryczne z dopłatą „Mój elektryk” – oferta mAuto
Przeglądając stronę internetową firmy mAuto, możesz natknąć się na wiele ciekawych modeli samochodów elektrycznych. Wszystkie są dostępne z atrakcyjną propozycją finansowania, dzięki czemu początkowe koszty zakupu elektryka można zredukować do minimum.
Aby nabyć firmowego elektryka z dotacją w ramach programu „Mój elektryk”, wystarczy:
- wybrać samochód elektryczny z oferty mAuto,
- ustalić preferowane parametry finansowania w ramach leasingu lub najmu długoterminowego,
- podpisać umowę z leasingodawcą.
To wszystko, co trzeba zrobić, aby cieszyć się firmowym elektrykiem praktycznie od ręki – z minimum formalności i możliwością uzyskania wysokiej dopłaty w ramach programu „Mój elektryk”.
Program „Mój elektryk” – obowiązki beneficjenta programu
Kupując auto elektryczne z oferty mAuto wraz z dopłatą w ramach programu „Mój elektryk” trzeba spełnić kilka wymogów formalnych. Podstawa to przedstawienie stanu drogomierza przed upływem 2 lat od dnia nabycia pojazdu.
W przypadku finansowania z ustaleniem średniorocznego przebiegu najważniejsze jest to, aby wyjeździć ustaloną liczbę kilometrów. Co więcej, auto elektryczne musi przez pierwsze dwa lata być oznakowane naklejką, która informuje o dofinansowaniu z programu „Mój elektryk”.
Podsumowując: naprawdę warto zainteresować się ofertą mAuto na samochody elektryczne z opcją dopłaty nawet do 27 tys. złotych w przypadku osobówek. W dzisiejszych czasach inwestycja w firmowego elektryka to dobry pomysł, który niesie ze sobą wiele korzyści dla przedsiębiorstwa: nie tylko w zakresie finansów, ale także komfortu podróżowania.
Komentarze nie na temat są usuwane.