Promienniki podczerwieni – skuteczne ogrzewanie do domu
Materiał promocyjny

Istnieje wiele sposobów na ogrzanie domowych wnętrz. Czasami nie potrzeba do tego celu rozbudowanych instalacji. Wystarczają niewielkie urządzenia przenośne, odznaczające się jednak dobrą wydajnością. Do tej kategorii niejednokrotnie można zaliczyć niezmiernie ostatnio popularne promienniki podczerwieni. Jak działają takie grzejniki? Gdzie można je zainstalować i do czego się przydają? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.
Jak działa promiennik podczerwieni?
Elektryczne promienniki podczerwieni to niezmiernie popularne rozwiązania grzewcze, które spotyka się w wielu miejscach. Ich najważniejszym elementem są grzałki, które potrafią nagrzewać się do naprawdę wysokich temperatur, sięgających nawet 400-500 stopni Celsjusza. To one emitują następnie promieniowanie podczerwone, które ogrzewa spotkane na swojej drodze ciała stałe (przegrody, meble, ludzi), a nie masy powietrza, jak jest w przypadku ogrzewania konwektorowego. Dopiero w następnej kolejności ciepło jest wypromieniowywane do całego pomieszczenia.
Promienniki podczerwieni – największe zalety
Czym wyróżniają się nowoczesne promienniki podczerwieni, które można znaleźć choćby na stronie Econovli? To przede wszystkim bardzo skuteczne rozwiązania grzewcze. Brak konieczności ogrzewania całego powietrza we wnętrzu sprawia, że poprawa komfortu cieplnego jest odczuwalna w ciągu kilku sekund od włączenia grzejnika. Przydaje się to zwłaszcza w przestrzeniach rzadziej ogrzewanych lub w miejscach gdzie okazjonalnie chce się podwyższyć temperaturę szybko, sprawnie i bez generowania olbrzymich wydatków.
Jak już zostało to wspomniane, promienniki podczerwieni działają inaczej niż grzejniki konwektorowe. Wiąże się to również z kwestią cyrkulacji powietrza we wnętrzach. Promienniki w odróżnieniu od konwektorów nie prowadzą do nadmiernego ruchu powietrza, ani co istotniejsze unoszenia się kurzu i roztoczy. Z tego powodu są szczególnie rekomendowane alergikom lub dla osób cierpiących z powodu problemów z górnymi i dolnymi drogami oddechowymi.
Dodatkowo promienniki uznaje się za bezpieczne urządzenia grzewcze. Nie emitują do atmosfery szkodliwych substancji, a do pracy nie potrzebują problematycznych substancji chemicznych. Uznaje się je zatem za produkty przyjazne nie tylko dla dużych i małych użytkowników, ale też dla środowiska naturalnego.
Dlaczego jeszcze warto postawić na promienniki? To małe, proste w obsłudze i poręczne urządzenia grzewcze, które wymagają wyłącznie zasilania z sieci, by szybko i skutecznie podnieść temperaturę w danej przestrzeni. Można je łatwo przestawiać z miejsca na miejsce, a także stosować w rozmaitych wnętrzach, a nawet zabrać ze sobą na wyjazd – w zależności od bieżących potrzeb.
Gdzie wykorzystać promienniki podczerwieni w domowych warunkach?
Promienniki podczerwieni pojawiają się w rozmaitych domowych pomieszczeniach. Mogą w nich pełnić rolę ogrzewania wspomagającego główną instalację lub rozwiązania samodzielnego. Spotyka się je zarówno w przestrzeniach rekreacyjno-reprezentacyjnych (salony, jadalnie, sypialnie), jak i w łazienkach (produkty o wysokim współczynniku ochrony IP) czy gospodarczych (garaże, piwnice, strychy użytkowe), gdzie pomagają szybko poprawić warunki termiczne, gdy tylko jest to potrzebne. Idealnie sprawdzają się we wnętrzach, gdzie z powodów konstrukcyjnych, prawnych lub ekonomicznych podłączenie centralnego ogrzewania nie jest możliwe.
Co więcej promienniki da się zastosować nie tylko we wnętrzach. To także idealny sposób na podniesienie temperatury na otwartych tarasach i balkonach. Ogrzewanie ciał stałych, a nie powietrza, sprawia bowiem, że nawet w takich miejscach da się uzyskać satysfakcjonujące wyniki grzewcze, bez generowania olbrzymich strat i wydatków. Promienniki często pomagają więc znacząco wydłużyć sezon przyjemnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Skuteczne i bezpieczne ogrzewanie do domu – wykorzystanie promienników elektrycznych
Praktyczne promienniki to mobilne urządzenia grzewcze, dzięki którym da się wygodnie i bezpiecznie poprawić warunki termiczne w domowych wnętrzach. Przydają się w codziennym użytkowaniu, a także mogą pomóc w razie awarii innych źródeł ciepła. Warto zatem rozważyć wyposażenie się w takie rozwiązanie – dla komfortu własnego i wszystkich domowników.
Dziękujemy za Twoją obecność. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.
Komentarze nie na temat są usuwane.