Patron młodzieży i internetu. Relikwie bł. Carlo Acutisa w licheńskiej bazylice


fot. Robert Adamczyk/Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Do niedzieli w licheńskiej bazylice znajdować się będą relikwie bł. Carlo Acutisa, patrona młodzieży.
W ramach tygodnia dla młodych w sanktuarium znajdować się będą relikwie błogosławionego nastolatka, który uznawany jest za patrona internetu oraz Bożego influencera. Jego życiowym mottem były słowa: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie”. Uroczystości beatyfikacyjne miały miejsce w bazylice św. Franciszka w Asyżu 10 października 2020. Wspomnienie liturgiczne obchodzone jest 12 października.
– Prośmy bł. Carlo, aby uczył nas klarownego opowiadania się za Jezusem Chrystusem w naszych codziennych wyborach. Prośmy, abyśmy byli prawdziwi, żyli Jego Ewangelią i zawsze na pierwszym miejscu stawiali Chrystusa – powiedział podczas wczorajszej mszy świętej ks. Sławomir Homoncik, kustosz sanktuarium.
Po błogosławieństwie przedstawicielka młodzieży odczytała litanię do bł. Carlo Acutisa. Modlono się o dary Ducha św., aby młodzi ludzie mogli rozpoznawać Bożą miłość, przyjąć ją do swoich serc i realizować w życiu.
Każdego dnia, przez cały tydzień (do 21 lipca) po mszy św. o godz. 12.00 odbywać się będzie modlitwa w intencji młodzieży litanią do bł. Carlo. Natomiast w niedzielę młodzież weźmie udział w koncercie przy fontannie o godz. 15.00 (wystąpi duet Dariusz Czarny i Jarosław Mikulski), a następnie w eucharystii z młodymi i dla młodych, której będzie przewodniczył o. Tomasz Maniura. Po niej Agapa na placu przed bazyliką.
Mamy swój kanał nadawczy. Dołącz i bądź na bieżąco!
Komentarze nie na temat są usuwane.