Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościNie zmarnują potencjału. Gimnazjum nr 3 gotowe do zmian! 

Nie zmarnują potencjału. Gimnazjum nr 3 gotowe do zmian! 

Dodano: , Żródło: LM.pl
Nie zmarnują potencjału. Gimnazjum nr 3 gotowe do zmian! 

Siódme Liceum Ogólnokształcące. W taką szkołę ma szanse przekształcić się Gimnazjum nr 3 w Koninie.

Siódme Liceum Ogólnokształcące. W taką szkołę ma szanse przekształcić się Gimnazjum nr 3 w Koninie.

Reforma oświaty może się przysłużyć najbardziej jednej konińskiej placówce. Nazywane przez wielu najlepszym w mieście, Gimnazjum nr 3 najprawdopodobniej zostanie przekształcone w liceum ogólnokształcące.

- To była inicjatywa grona pedagogicznego, które starało się podjąć kolejne wyzwanie. W obliczu reformy postanowiliśmy nie zmarnować potencjału i lat doświadczeń – mówi Alicja Frankowska, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Koninie.

Oferta szkoły była na tyle interesująca, że została wzięta pod uwagę przez organ prowadzący. W ogłoszonych przez miasto konsultacjach społecznych, temat Gimnazjum nr 3 był najbardziej komentowany. Zgromadził ponad 270 opinii i uwag. W większości były one pozytywne, ale pojawiły się też wątpliwości co do zasadności tworzenia kolejnego liceum ogólnokształcącego. Podobne zdanie wyraził podczas ostatniej sesji radny Tomasz Andrzej Nowak.

- Uważam, że kolejne liceum nie jest nam potrzebne. Te, które mamy są w stanie przyjąć wszystkich uczniów, a ich baza lokalowa nie jest do końca wykorzystana – mówi Tomasz Andrzej Nowak.

Prezydent Józef Nowicki podkreślił, że również miał wątpliwości co do tej decyzji. Przekonał go jednak wynik konsultacji społecznych i podejście do sprawy dyrektorów pozostałych liceów.

- Nie przyjmuję do wiadomości, że ktoś z obecnych dyrektorów liceum wyraża niezadowolenie, bo wyrasta mu konkurencja. O ucznia trzeba będzie powalczyć – mówił J. Nowicki.

VII LO postawi na to, czego w ofertach innych liceów brakuje - otwartość na ucznia niepełnosprawnego i dwujęzyczność.

- Opanowanie języka obcego jest jedną z kluczowych umiejętności. Rozszerzona ilość godzin języka angielskiego i wykorzystanie go na innych przedmiotach daje szanse, że uczeń wyjdzie ze szkoły z perfekcyjnym opanowanie języka – mówi Alicja Frankowska.

W Gimnazjum nr 3 w języku polskim i angielskim jednocześnie odbywają się lekcje historii, biologii i wychowanie do życia w rodzinie.

- Rozmawiamy na lekcjach po angielsku, dyskutujemy na różne rematy. Jak nie rozumiemy jakiś definicji, pani nam opowiada po polsku. Dzięki takim lekcjom możemy nauczyć się swobodnego porozumiewania się po angielsku – mówi Marcelina, uczennica klasy dwujęzycznej w Gimnazjum nr 3 w Koninie. - Fajnie, że nasza szkoła przekształci się w liceum. Ono na pewno się przyda. Może to poszerzy ofertę profili i każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie – dodaje jej koleżanka z klasy - Zuzia.

Gimnazjalistki już zastanawiają się, czy nie skorzystają z nowej oferty swojej szkoły i nie zostaną w jej już licealnych murach. O tym, czy szkoła faktycznie się przekształci zdecydują miejscu radni już pod koniec marca.  

Konin. Nie zmarnują potencjału. Gimnazjum nr 3 gotowe do zmian!
Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Komentarze
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie tylko czy nauczyciele są przygotowani do nauczania na wyższym poziomie? Kto to sprawdzi? Kosztem naszych dzieci myślą tylko o tym żeby pracę mieć (obojętnie czy w gimnazjum czy w liceum).
Dodano: Autor: ~ Ola
No wlasnie to jest to,teraz trzeba bedzie przygotować nasze dzieci do egzaminu maturalnego,a nie gimnazjalnego,to inny etap kształcenia!!!!
Dodano: Autor: ~ ~
Historia , wychowanie do życia w rodzinie po angielsku ? Do czego to doszło ? Nie dosyć, że język angielski jest na niższym poziomie gramatycznym niż język polski , to jeszcze tak ważnie społecznie przedmioty po angielsku. W języku angielskim nie ma odmian czasowników przez osoby, rzeczowników przez przypadki , ani rozróżniania rodzajów przymiotników na męski ,żeński czy nijaki. I w takim języku , dwujęzyczność. Nie dosyć , że obce , angielskojęzyczne wojsko stacjonuje na terenie Polski, wszędzie w przestrzeni medialno-społecznej angielskie słówka, to jeszcze dwujęzyczność w szkole. Za czasów PRL-u nie do pomyślenia było ,żeby w języku rosyjskim była dwujęzyczność przedmiotów w szkole . Do czego doprowadzi ta anglizacja ? Kiedy nastąpi otrzeźwienie?
Dodano: Autor: ~ ktoś
Sam chodziłem do tego gimnazjum pare lat temu, znam tych nauczycieli i mogę zdecydowanie powiedzieć że wielu z nich ma lepsze predyspozycje do nauczania na poziomie maturalnym niż w liceum do ktorego uczęszczałem. Większość z nich należy do komisji sprawdzających matury dla OKE więc wiedzą czego uczyć.
Dodano: Autor: ~ Pomyśl zanim napiszesz.
Mamy XXI wiek, wiec nie wiem w czym problem. Bez znajomości języków niewiele się znaczy na rynku pracy, no chyba, że pracuje się w zakładzie od PRLu. Stop zacofaniu! Co z tego, że nie ma odmian? O języku polskim nikt nie zapomina, tylko szkoła da mozliwość rozwoju. Przez takie osoby w tym miescie nie ma czego szukać po studiach, dominuje zacofanie i stare metody, które do niczego nie prowadzą.
Dodano: Autor: ~ Mhm.
Szanse może mieć każdy. Dobrze by było, żeby ta konkurencyjność o której się mówi miała faktycznie miejsce. Mam nadzieję, że Urząd Miasta nie otwiera tego liceum na zasadzie zmniejszenia oddziałów w pozostałych. Skoro ma być konkurencja, to zdrowa, a nie sztuczna wykreowana przez urzędników. Jeśli są tacy dobrzy to czas pokaże, ja niestety mam wiele dowodów by w to wątpić.
Dodano: Autor: ~ Graża
Również uczęszczałam do tego gimnazjum. Później wybrałam LO III i obecnie jestem na drugim roku medycyny. Z całym szacunkiem dla nauczycieli tam uczących, są niektórzy dobrzy, ale jest też wielu, którzy nie potrafią albo nie chcą przekazać wiedzy. Co do tej biologii i historii po angielsku.... Przeciecież to nie prawda, nauczyciel daje kilka słówek angielskich na lekcji i to wszystko. Twierdzenie,że te przedmioty są po angielsku jest bardzo mocno przesadzone.
Dodano: Autor: ~ Paula
Lekkie pomylenie pojęć... jeśli językiem podstawowym ma być angielski, to mówmy o szkole anglojęzycznej. I tutaj zaczynają się schody... ilu nauczycieli historii, biologii, fizyki, chemii itp zna tak dobrze język angielski, żeby w nim wykładać swój przedmiot ?
Dodano: Autor: ~ qazik
Garaże w którym liceum uczysz że już się boisz?
Dodano: Autor: ~ onomatopeja
Chodziłeś do tego gimnazjum, ok. Oczywiście wiesz, że większość należy do komisji sprawdzających do OKE. Chwalili się tym tak na lekcjach zamiast uczyć czy jesteś jednym z tych nauczycieli??? Z tego co mi wiadomo, to sprawdzać według klucza, a naprawdę dobrze nauczyć i przygotować do matury to różnica.
Dodano: Autor: ~ Uczennica
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole