Nawilżająca maska do twarzy - dlaczego powinnaś ją stosować?
Materiał promocyjny

Maska do twarzy to kosmetyk, który uzupełnia działanie kremów, dlatego warto na stałe włączyć ją do pielęgnacji cery. Jak działa, jak często należy ją stosować i czy produkty nawilżające będą odpowiednie dla skóry z trądzikiem? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
- Jak działa maska do twarzy?
- Czy maseczki nawilżające są odpowiednie dla cery tłustej?
- Nawilżająca maseczka - jak często należy ją stosować?
- Kupna czy domowej roboty maseczka nawilżająca - która działa lepiej?
Jak działa maska do twarzy?
Bez względu na swój skład i formę, każda maska do twarzy po nałożeniu na cerę tworzy na niej film, hamujący utratę wody oraz zapobiegający parowaniu. Jednocześnie wspomaga wnikanie substancji aktywnych w głąb skóry. W kosmetologii proces ten nazywany jest okluzją i zachodzi w przypadku wszystkich maseczek - w kremie, płachcie oraz peel-off. Na rynku dostępnych jest wiele różnych maseczek, do każdego typu cery. Wśród najpopularniejszych wymienić można: oczyszczające, matujące, dodające blasku, ujędrniające, poprawiające elastyczność skóry, wyrównujące koloryt cery i redukujące przebarwienia. Największą popularnością cieszą się jednak te, które zapewniają nawilżenie.
Czy maseczki nawilżające są odpowiednie dla cery tłustej?
Posiadacze i posiadaczki cery trądzikowej stosują najczęściej maseczki do twarzy, które odblokowują pory i pomagają pozbyć się nadmiaru sebum. Sięganie jedynie po kosmetyki oczyszczające i wysuszające jest jednak dużym błędem pielęgnacyjnym. W przypadku cery problematycznej i ze skłonnościami do występowania niedoskonałości również należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie. W przeciwnym razie przesuszona skóra twarzy zacznie się bronić i produkować jeszcze więcej łoju. Aby do tego nie dopuścić, warto stosować maseczki oczyszczające naprzemiennie z nawilżającymi.
Nawilżająca maseczka - jak często należy ją stosować?
Aby kosmetyki nawilżające zadziałały skutecznie, należy trzymać się kilku zasad, podczas ich stosowania. Przede wszystkim maseczki do twarzy nakładamy na oczyszczoną skórę, po uprzednim wykonaniu dokładnego demakijażu. Długość pozostawienia na twarzy maseczki opisana jest na opakowaniu i należy jej bezwzględnie przestrzegać. Zbyt krótkie trzymanie kosmetyku zmniejszy jego skuteczność, natomiast pozostawienie go po upływie zalecanego czasu może wywołać podrażnienia. Maski do twarzy powinny być regularne stosowanie, aby przyniosły oczekiwane efekty. Najczęściej producenci zalecają, aby stosować maskę 1-2 razy w tygodniu.
Kupna czy domowej roboty maseczka nawilżająca - która lepiej działa?
Naturalne maseczki do twarzy robione są najczęściej ze składników, które większość z nas ma swojej kuchni. Przy długotrwałym stosowaniu są one skuteczne, jednak na widoczne efekty trzeba zazwyczaj długo czekać. Maski o działaniu nawilżającym dostępne w drogeriach zawierają ekstrakty z roślin, a także humektanty, czyli składniki aktywnie wiążące wodę w naskórku. Zaliczamy do nich między innymi kwas hialuronowy, kolagen, glicerynę, kwas mlekowy oraz wyciąg ze śluzu ślimaka. Gotowe maseczki do twarzy dają widoczne efekty już po pierwszym zastosowaniu, dlatego będą doskonałym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na szybkim działaniu kosmetyków.
Maska do twarzy stosowana zgodnie z zaleceniami producenta i nakładana regularnie wpływa korzystnie na stan skóry twarzy. Jeżeli priorytetem są dla nas właściwości nawilżające produktu, wybierajmy te z kwasem hialuronowym i zawierające skoncentrowane ekstrakty roślinne, po których nasza cera stanie się miękka i odżywiona.
Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!
Komentarze nie na temat są usuwane.