Kosze uliczne - czym wyróżniają się nowoczesne kosze na śmieci?
Materiał promocyjny

Kosze uliczne na odpady to nieodłączny element architektury miasta. Ich obecność znacząco zmniejsza problem śmiecenia, co jest szczególnie istotne w miejscach gęsto zaludnionych, gdzie produkuje się znacznie więcej odpadów. Kosze zewnętrzne, które spotykamy w centrach miast, na przystankach, dworcach, w parkach czy przy budynkach użyteczności publicznej muszą spełniać pewne standardy, by mogły stanowić część małej architektury.
Wykonane z trwałych materiałów
Podstawową kwestią braną pod uwagę przy wyborze koszy ulicznych jest jakość wykonania i użytych surowców. Kosze uliczne znajdują się na wolnej przestrzeni, gdzie są narażone na różne czynniki mogące negatywnie wpłynąć na ich trwałość czy wygląd.
Przede wszystkim stykają się z różnymi warunkami atmosferycznymi, zmiennymi w zależności od pory roku. Są też narażone na akty wandalizmu, do których niejednokrotnie dochodzi w mniejszych i większych miastach.
Nowoczesne, solidne kosze uliczne na odpady wykonane są z materiałów odpornych na te niekorzystne czynniki. Najczęściej możemy się spotkać z masywnymi koszami betonowymi przytwierdzonymi do podłoża, na przykład płyty chodnikowej.
Beton to materiał idealnie nadający się do budowy zewnętrznych elementów małej architektury, w tym koszy ulicznych. Niestraszne mu opady deszczu czy śniegu, wysokie lub niskie temperatury, silny wiatr czy mocne słońce.
Beton nie ulega korozji ani rozwarstwieniu, a przy dobrym zabezpieczeniu trudno go uszkodzić mechanicznie. Kosze betonowe są też bardzo stabilne, dlatego nie ma możliwości ich przewrócić. Równie trwałe są też kosze wykonane z metalu i zabezpieczone specjalną farbą. Dzięki temu nie pokryją się rdzą pomimo ekspozycji na deszcz i wilgoć w powietrzu, dobrze też znoszą niskie i wysokie temperatury.
Kosze uliczne - nienaganna estetyka
Oprócz solidnej konstrukcji i trwałości, uliczne kosze na odpady powinny odznaczać się wysoką estetyką. Choć same w sobie nie stanowią elementu dekoracyjnego przestrzeni, ich obecność ma duży wpływ na wygląd otoczenia.
Gdyby były nieatrakcyjne wizualnie, z pewnością odwracałyby uwagę od okolicy, w jakiej się znajdują, choćby była ona piękna i zabytkowa. Dlatego kosze, jako element małej architektury, muszą swoim wyglądem współgrać z otoczeniem.
Kosz na śmieci uliczny KU042 fot. eko-asklepios.pl
Kosze betonowe w neutralnym kolorze doskonale wpasowują się w miejski styl i nowoczesne zabudowania. Kosze metalowe z dodatkiem drewna to częsty widok przy alejkach parkowych, gdyż pasują do zabytkowych miejsc oraz natury.
Kosze uliczne z daszkiem będą odpowiednie w miejscach, gdzie jest otwarta przestrzeń i istnieje ryzyko, że śmieci mogłyby zostać wywiane z kosza. Kosze uliczne powinny być też wykonane w taki sposób, aby elementy konstrukcyjne były ukryte. Dzięki temu będą wyglądać estetycznie i minimalistycznie.
Kosze uliczne - wygodne w obsłudze i łatwe w konserwacji
Aby zewnętrzne kosze na odpady spełniały swoją funkcję, powinny też być łatwe w opróżnianiu i konserwacji. Kosz uliczny wyposażony w specjalny wkład z popielnicą i rączkę do wyciągania sprawia, że opróżnianie kosza jest szybkie, łatwe i czyste.
Kosze wykonane z metalu i drewna wymagają dodatkowych zabezpieczeń i regularnej konserwacji, by zachowały piękny wygląd. Kosze uliczne z elementami wykonanymi z drewna powinny być zabezpieczone lakierobejcą, a zabieg konserwacji należy regularnie powtarzać, by zachować odpowiedni poziom ochrony.
Kosz na śmieci uliczny KU108 fot. eko-asklepios.pl
Elementy metalowe muszą być pomalowane farbą proszkową, która doskonale pokrywa metal i ochroni go przed korozją. Z kolei elementy z blachy są ocynkowane, dzięki czemu także są odporne na wpływ wilgoci i korozję.
Jeżeli poszukujesz koszy ulicznych odznaczających się najwyższą jakością wykonania i nowoczesną estetyką, sprawdź ofertę sklepu Eko-Asklepios. Znajdziesz w nim kosze uliczne i parkowe wykonane z wysokiej klasy plastiku, betonu płukanego i architektonicznego, metalu czy drewna, a także inne elementy małej architektury, które można wykorzystać w miejscach publicznych, jak i na prywatnych posesjach.
Pogoda bywa kapryśna – kliknij teraz i sprawdź prognozę, żeby nie dać się jej przechytrzyć!
Komentarze nie na temat są usuwane.