Konin. Wolontariusz roku, przedsiębiorca z sercem i superNova

Kamil Smorgolewski z Olimpiad Specjalnych został wolontariuszem 2017 roku. Wyniki głosowania ogłoszono podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie.
Zwycięzca otrzymał ponad 700 głosów, które można było oddawać osobiście od 13 do 17 listopada w Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie. Został wybrany spośród 46 zgloszonych do tego tytułu. - Potrafi podejmować różnorodne zadania, z oddaniem i odpowiedzialnością. Swoją wolontariacką pracą wspiera organizację imprez sportowych Olimpiad Specjalnych. Ponadto jest harcerzem w drużynie działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym. Praca wolontariacka przynosi mu dużo satysfakcji - brzmiało uzasadnienie.
Nagrodę odebrała mama Kamila, który obecnie przebywa na obozie sportowym.- Dziękuję za każdy głos, dla Kamila to najwspanialszy prezent w tym mikołajkowym dniu – powiedziała mama laureata. Konkurs ma na celu promowanie idei wolontariatu, jak również osób i instytucji, które przyczyniły się do jej rozpowszechniania w Koninie.
Konińska Rada Działalności Pożytku Publicznego rozstrzygnęła także konkurs SuperNova (dla organizacji pozarządowych) i Przedsiębiorca z sercem (dla firm). W konkursie SuperNOVA organizacji pozarządowych promowane są rozstrzygnięcie, działania nowatorskie, nowoczesne, angażujące społeczność miasta, pozytywnie wpływające na wizerunek działacza społecznego i zmieniające oblicze konińskich organizacji w regionie i kraju. W tym roku kapituła konkursowa nagrodziła KSS Mustang Konin, a nagrodę odebrał Marek Bystrzycki, koszykarz na wózku.
Rozstrzygnięto także konkurs „Przedsiębiorca z sercem”. Spośród zgłoszonych firm i instytucji, kapituła konkursowa postanowiła nagrodzić Konimpex, za wspieranie i działalność na rzecz niepełnosprawnych.
O doktorze Piotrze Janaszku, w 19 rocznicę śmierci, przypomniał Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina. - Przez kilka lat byłem współpracownikiem doktora Piotra Janaszka. 19 lat temu zginął w wypadku, gdy wracał z Warszawy, kiedy obchodzony był dzień wolontariatu. Z dumą w tym dniu mogę wspomnieć mojego przyjaciela, który uczył nas normalności i otwartości w stosunku do osób z niepełnosprawnościami. To, że teraz w Koninie przyjęliśmy pewną nromę, czyli działa KRDPP , Powiatowa Społeczna Rada ds Spraw Osób Niepełnosprawnych, a przede wszystkim, że wydziałem urzędu jest COP - to jest pewna spuścizna, wypełnienie testamentu. Siłą naszego miasta są osoby, którym się chce, pokonują przeszkody, są zmolilizowane, aby działać na rzecz innych. Dziękuję działaczom, prezesom organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, wolontariuszom. Nie ma niczego piękniejszego niż to, co człowiek może dać innemu człowiekowi.
Część artystyczną zapewnili uczniowie szkoły w Liściu Wielkim. Galę poprowadzili: Lucyna Lenard-Woźniak, dyrektor MDK i Bartosz Jędrzejczak, kierownik COP.
Komentarze nie na temat są usuwane.