Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Gmina przejęła zbiornik w Kozarzewku

Kazimierz Biskupi. Gmina przejęła zbiornik w Kozarzewku

Materiał promocyjny

Dodano:
Kazimierz Biskupi. Gmina przejęła zbiornik w Kozarzewku

Zbiornik wodny w Kozarzewku wraz z gruntami przyległymi przejęła gmina Kazimierz Biskupi od Skarbu Państwa. Łączna wartość nieruchomości o powierzchni prawie 115 hektarów to ponad pięć milionów złotych.

Pod koniec ubiegłego roku został podpisany akt notarialny pomiędzy starostą konińskim Stanisławem Bielikiem, a wójtem gminy Kazimierz Biskupi Grzegorzem Maciejewskim. Akt dotyczył przejęcia na rzecz gminy Kazimierz Biskupi zbiornika wodnego w miejscowości Kozarzewek wraz z gruntami przyległymi o łącznej powierzchni 114,7300 ha, w tym zbiornika wodnego o powierzchni 66,5983 ha. Łączna wartość tej nieruchomości to 5 136 596 zł. – Cieszę się, że jest konkretny gospodarz tego terenu – podkreślał Stanisław Bielik, starosta koniński.

Zadowolenia z tego faktu nie krył także Paweł Markowski, prezes PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin. – Cieszy mnie to z dwóch powodów. Po pierwsze w świadomości społeczeństwa cały czas funkcjonuje przekonanie, że górnictwo, szczególnie węgla brunatnego, to szkody dla środowiska. Wszyscy widzą tylko jedną stronę. Oczywiście, w trakcie górnictwo jest uciążliwe, ale Kozarzewek jest przykładem, że po zakończeniu inwestycji możemy oddać społeczeństwu teren lepszy niż był przed – podkreślał prezes. – Cieszę się też, bo większość mieszkańców gminy Kazimierz Biskupi była lub jest związana z funkcjonowaniem kopalni. Oni będą tu przyjeżdżać, wypoczywać. I to jest ta radość, że po nas nie zostanie zdegradowany teren, ale coś atrakcyjnego.

A co powstanie na pozyskanym terenie? – Mamy ogromne plany związane z tą nieruchomością. W tej chwili przygotowujemy wytyczne do projektu koncepcji programowo – przestrzennej wraz z analizą techniczno-ekonomiczną realizacji inwestycji. Chcemy, by był to obiekt atrakcyjny pod względem turystycznym i rekreacyjnym. Już dziś możemy powiedzieć, że na pewno powstanie tam ścieżka pieszo - rowerowa okalająca cały zbiornik - a to jest przecież ponad pięć kilometrów, plaża, tereny rekreacji sportowej, turystycznej, pomosty, jak i zagospodarowanie części płaszczyzny wody. Na przejętym zbiorniku są dwie wyspy, jak i półwysep, co jest dodatkową atrakcją tego terenu. Będzie to ciekawie miejsce na mapie naszej gminy, nie tylko pod względem turystycznym, ale też widokowym i wypoczynkowym. Na pewno większa część zachowa naturalne walory przyrodnicze bez ingerencji technicznej. Myślę, że każdy kto tam przyjedzie znajdzie coś dla siebie. Na terenie naszej gminy brakuje takiego miejsca – mówił wójt Grzegorz Maciejewski.

1610969215-d1fqay-jeziorko_003.jpg
1610969215-43s_dz-jeziorko_002.jpg
1610969215-gmh2i6-jeziorko_004.jpg
1610969216-og8wx2-jeziorko_005.jpg
1610969216-96sogl-jeziorko_006.jpg
1610969216-c8kn7m-jeziorko_007.jpg
1610969217-60731z-zbiornik.jpg
1610969217-ps3s35-zbiornik1.jpg
1610969217-6pgvpc-zbiornik2.jpg
1610969217-6tybbd-zbiornik3.jpg
Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Komentarze
Niech powstaje ścieżka rowerowa, oby jak najszybciej
Dodano: Autor: Stary Ch...j
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole