Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Dziękowali rodzinom zastępczym za ich codzienny trud

Kazimierz Biskupi. Dziękowali rodzinom zastępczym za ich codzienny trud

Materiał promocyjny

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kazimierz Biskupi. Dziękowali rodzinom zastępczym za ich codzienny trud
Materiał promocyjny

Rodzice zastępczy wraz ze swoimi podopiecznymi oraz przedstawiciele instytucji ich wspierających spotkali się w Kazimierzu Biskupim podczas V Powiatowych Dni Rodzicielstwa Zastępczego. Przygotowane w środę atrakcje były formą podziękowania za codzienną pracę rodzin zawodowych.

Rodziny zastępcze, podobnie jak w poprzednich latach, świętowały w amfiteatrze w Parku Kulturowym w Kazimierz Biskupim. – Bardzo się cieszę, że możemy organizować to wydarzenie w gminie Kazimierz Biskupi. Znajdujemy się w Parku Kulturowym, między kościołami: farnym i Misjonarzy Świętej Rodziny. Sama nazwa mówi – świętej rodziny. To jest to, co nam spaja, to, co jest wyjątkowe – mówił wójt Grzegorz Maciejewski.

Podczas uroczystości na scenie zaprezentowali się podopieczni Gminnego Ośrodka Kultury w Kazimierzu Biskupim oraz seniorzy. Najważniejsi byli jednak rodzice i ich podopieczni. Tych w powiecie konińskim w pieczy zastępczej przebywa ok. 240. – Ta liczba nie spada. Nawet, gdy dzieciom uda się powrócić do swoich rodzin lub na dłuższy czas zostać w rodzinie zawodowej to i tak przybywają nowe dzieci – mówi Elżbieta Sroczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Dzieci przebywają u 20 rodzin zawodowych. – Jesteśmy wydolni. Cały czas mamy miejsca, w których dzieci, nawet w nagłych sytuacjach, mogą być umieszczane – deklaruje Elżbieta Sroczyńska. Wójt Grzegorz Maciejewski dodaje: – To, co się dzieje w powiecie konińskim, dzięki ciężkiej pracy pani dyrektor Elżbiety Sroczyńskiej, pani kierownik Doroty Kaźmierczak, wszystkich pracowników, to wyjątek na skalę całego kraju. Inne powiaty biorą z tego przykład – przyjeżdżają, pooglądają.  

Powiat koniński nie ma bowiem domu dziecka, a wszyscy potrzebujący znajdują opiekę właśnie w rodzinach zastępczych. To strategia, którą pracownicy PCPR obrali świadomie już ponad dwadzieścia lat temu i która z powodzeniem jest realizowana.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rodzicielstwie zastępczym mogą zgłaszać się do PCPR. Kandydaci (również osoby samotne) przechodzą wstępną kwalifikację, a następnie – szkolenie. Składa się ono z dwunastu kilkugodzinnych sesji, ćwiczeń, warsztatów oraz praktyk w rodzinach zawodowych. Kandydatów ocenia również psycholog. Dopiero później mogą oni zostać zakwalifikowani jako rodzice zastępczy. – Nas nie stać na błędy. Nie możemy dziecka z traumą powierzyć w nieodpowiednie miejsce – mówi Elżbieta Sroczyńska.

Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole