Jaką zmywarkę wybrać?
Materiał promocyjny

Ręczne mycie naczyń jest nieefektywną metodą i generuje duże zużycie wody. Dlatego w obecnych domach niezbędnym urządzeniem staje się zmywarka. Nie dość, że działa prawie bezobsługowo, to oszczędza dużo wody. Jaką zmywarkę wybrać, żeby pasowała do kuchni i była funkcjonalna? Obecnie na rynku znajdziemy modele dostosowane do różnych przestrzeni i budżetów właścicieli.
Jaka wielkość zmywarki będzie najlepsza?
W ofercie producentów znajdziesz dwie szerokości zmywarek: 45 cm i 60 cm. Za nimi idzie różna pojemność i wydajność urządzeń. Podejmując decyzję, zwróć uwagę na:
- liczbę osób w domu,
- intensywność brudzenia naczyń,
- dostępną przestrzeń w kuchni.
Gdy masz dużą rodzinę lub bardzo dużo gotujecie, logicznym wyborem będzie urządzenie o większych gabarytach. Problem pojawia się, gdy powierzchnia waszej kuchni jest mała. W tym wypadku rozważ wszystkie wady i zalety wyboru zmywarki do zabudowy 60 cm. Może się okazać, że mimo wszystko model o większym rozmiarze będzie bardziej przydatny niż kolejna szafka.
Zmywarka do zabudowy 45 cm sprawdzi się dla singli i par oraz osób, które stołują się głównie na mieście. Co jednak z małżeństwami, które na razie urządzają dom, ale planują w przyszłości powiększenie rodziny? Gdy koniecznie chcecie kupić urządzenie o większych wymiarach, zwróćcie uwagę, żeby miało opcję mycia z połową załadunku. Dzięki temu nie będziecie musieli czekać długi czas, aż się zapełni w całości.
Zmywarka do zabudowy KERNAU KDI 6443 I
(źródło: https://www.kernau.com/produkt/zmywarka-do-zabudowy-kdi-6443-i.html)
Jaką zmywarkę wybrać do już urządzonej kuchni?
W najlepszej sytuacji jesteś, gdy dopiero planujesz wyposażanie kuchni. Co natomiast zrobić, jeśli chcesz kupić sprzęt do już urządzonego wnętrza? Dobrym rozwiązaniem będzie zmywarka wolnostojąca. Wystarczy przesunąć szafki i wstawić urządzenie. Niskim nakładem pracy sprawisz, że kuchnia stanie się bardziej nowoczesna.
Nie będzie też problemem dopasowanie zmywarki wolnostojącej 60 / 45 cm pod blat. Wygląda to estetycznie, a nie stwarza dużego problemu montażowego. Niektóre modele mają zdejmowaną górę, inne regulowaną wysokość nóżek.
Myślisz, jaka zmywarka sprawdzi się, gdy mieszkasz w wynajętym mieszkaniu, a po przeprowadzce planujesz zabrać urządzenie ze sobą? Właśnie taka wolnostojąca!
Zmywarka do zabudowy KERNAU KDI 6443 I
(źródło: https://www.kernau.com/produkt/zmywarka-do-zabudowy-kdi-6443-i.html)
Jak wybrać zmywarkę ze względu na jej funkcje?
Sprawdź, ile programów ma urządzenie i czy są Ci one potrzebne. Przykładowo, dla rodziców niemowląt dobry będzie program higieniczny z wyparzaniem naczyń. Dla mniejszych rodzin wspomniana już połowa załadunku. Zwróć uwagę, aby był dostępny program ekologiczny. Dobrym wyborem są także szybkie cykle mycia mało zabrudzonych naczyń.
Zastanów się nad wyglądem panelu sterowania. Chcesz, aby był widoczny, czy wolisz zintegrowany, ukryty w drzwiczkach? Wybierz ten najbardziej czytelny dla ciebie. Mogą to być jedynie przyciski, a może też być wyświetlacz LED pokazujący wybrane opcje.
Sporo urządzeń ma też światełko informujące o ich aktualnej pracy. Jest rzucane od spodu drzwiczek na podłogę lub umieszczone w obudowie. To dobra opcja przy zmywarkach do zabudowy, które są ukryte za płytą meblową.
Zmywarka do zabudowy KERNAU KDI 4643.1
(źródło: https://www.kernau.com/produkt/zmywarka-do-zabudowy-kdi-4643-1.html)
Obejrzyj środek zmywarki
Dowiedz się, ile koszy ma zmywarka. Czy ich wysokość jest możliwa do regulowania? Czy mają składane półki i uchwyty, które można dopasować do większych naczyń albo np. do kieliszków? Czy jest osobna szuflada na sztućce, czy tylko koszyk na dole? W jaki sposób jest dozowany środek czyszczący? Takie detale znacząco wpływają na jakość korzystania ze sprzętu.
Zwróć też uwagę, aby zmywarka miała silnik inwerterowy (bezszczotkowy) oraz wymiennik ciepła odpowiadający za stopniowe podgrzewanie wody bez dodatkowego zużycia energii.
Spójrz na etykietę energetyczną
Do każdego sprzętu AGD jest dołączona karta zawierająca podstawowe informacje o zużyciu energii, wody oraz parametrach danej zmywarki. Jest to liczba kompletów naczyń, które się zmieszczą wewnątrz, poziom hałasu urządzenia podczas pracy oraz czas trwania programu ekologicznego.
Po pierwsze zwróć uwagę na klasę energetyczną zmywarki. Przy tych urządzeniach może ona być oznaczona literą od A do G. Im wyższa litera, tym mniej energii urządzenie pobiera. Dla lepszej wiadomości na etykiecie jest umieszczony poziom zużycia energii na 100 cykli pracy.
Chcesz wiedzieć, ile wody zużywa zmywarka? Spójrz na piktogram kranu. Liczba podana przy nim oznacza zużycie wody na jeden cykl w trybie eko. Mając te informacje, podejmujesz bardziej świadomy wybór.
Zmywarka do zabudowy KERNAU KDI 6754
(źródło: https://www.kernau.com/produkt/zmywarka-do-zabudowy-kdi-6754.html)
Gdzie ustawić zmywarkę?
Gdy już wiesz, jaką zmywarkę wybrać ze względu na gabaryty i funkcje, zastanawiasz się, jak ją ustawić w kuchni. W sieci znajdziesz różne porady na temat aranżacji trójkąta kuchennego i wpisywania w niego zmywarki.
Pamiętaj, że powinna ona znajdować się blisko zlewozmywaka, żeby łatwo było przekładać do niej naczynia. Nie może jednak być bezpośrednio pod zlewem. Po pierwsze, nie zmieści się, a po drugie, byłoby ci niewygodnie ją ładować oraz rozładowywać.
Zwróć uwagę na to, która ręka jest u ciebie wiodąca. Gdy prawa – zmywarka powinna stać po prawej stronie zlewozmywaka. Jeśli jesteś leworęczny, analogicznie zmień układ zlewu i zmywarki.
Komentarze nie na temat są usuwane.