Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak dobrać idealny peeling kwasowy dla Twojego typu skóry

Jak dobrać idealny peeling kwasowy dla Twojego typu skóry

Dodano:
Jak dobrać idealny peeling kwasowy dla Twojego typu skóry
Materiał promocyjny

Peeling jest jednym z istotnych produktów na naszych półkach. W zależności od jego typu różni się sposób jego stosowania. Warto włączyć go w regularne rytuały pielęgnacyjne i sprawdzić "na własnej skórze" jak poprawia się stan cery. Żeby jednak peelingiem nie zrobić sobie krzywdy, należy dobrać go odpowiednio do potrzeb skóry, uwzględniając jej ewentualne problemy takie jak trądzik, pękające naczynka czy wyjątkową jej wrażliwość.

Dlaczego warto stosować peelingi kwasowe?

Jednym z punktów wieloetapowej pielęgnacji twarzy jest peeling. W zależności od kondycji skóry i jej potrzeb, a także rodzaju kosmetyku kosmetyków z peelingiem można używać częściej lub rzadziej, na przykład raz w tygodniu.

Niezależnie od tego na jaki peeling kwasowy się zdecydujemy, warto wiedzieć co może on zdziałać dla naszej cery. Podstawowym zadaniem peelingu jest złuszczanie martwego naskórka, dzięki któremu w skórze zachodzą zmiany. Peelingi kwasowe mogą na przykład rozjaśnić skórę (zarówno w przypadku przebarwień posłonecznych jak i potrądzikowych), spłycić zmarszczki, pomóc w walce z trądzikiem (poprzez regulację wydzielania sebum). Peeling jest też w stanie pozytywnie wpłynąć na poziom nawilżenia skóry, przywrócić jej jędrność, wyrównać koloryt. Kwasy mogą też w istotny sposób oczyścić cerę, zafundować jej porządny detoks. Co istotne, działają długofalowo, ponieważ stymulują też produkcję kolagenu i elastyny. Żeby jednak cieszyć się najlepszymi efektami stosowania produktu, kosmetyk należy dobrać odpowiednio zarówno pod kątem rodzaju peelingu jak i jego stężenia.

Szeroki wybór peelingów kwasowych dostępny jest na stronie https://cosibella.pl/pol_m_Twarz_Peelingi-do-twarzy_Peelingi-kwasowe-29132.html. W ofercie z łatwością znajdziemy produkt idealnie dopasowany do potrzeb naszej skóry.

Jak stosować peelingi kwasowe?

Na stronie Cosibella.pl znajdziemy różne formuły peelingów kwasowych, na przykład toniki, żele, maseczki. Należy je stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Jak jednak przygotować się do nałożenia peelingu i o czym pamiętać podczas kuracji?

Przede wszystkim, warto wiedzieć, że istnieją przeciwwskazania do stosowania kwasów. Należą do nich między innymi ciąża, antybiotykoterapia, uczulenia na dany kwas, stany zapalne skóry i jej uszkodzenia, nowotwory. 

Jeśli chodzi o nakładanie kwasów, istotne jest aby zacząć od niższych stężeń i krótkiego czasu ekspozycji na dany produkt. Takie działanie zdecydowanie zmniejsza ryzyko podrażnień i oparzeń. Źle zastosowany kwas może bowiem zdziałać więcej złego niż dobrego. Po użyciu peelingu kwasowego warto ukoić skórę produktem nawilżającym, wyciszającym i regenerującym. Nie z każdym kosmetykiem można jednak peeling kwasowy łączyć. Nie stosujemy jednocześnie kwasów z retinolem czy niacyniamidem oraz kwasem askorbinowym.

Podczas kuracji kwasami należy też zrezygnować z opalania i stosować filtry z wysokim stopniem ochrony.

Rodzaje peelingów kwasowych

Peelingi kwasowe dzielimy na kwasy AHA (alfahydrokwasy), BHA (betahydrokwasy) oraz PHA (polihydrokwasy).

Kwasy AHA inaczej nazywane są owocowymi. Wykazują działanie w obrębie warstwy rogowej skóry, są dosyć łagodne i nadają się do większości cer. Kwasy BHA wnikają głębiej dzięki rozpuszczalności w tłuszczach. mogą one przeniknąć przez warstwę łojową skóry, oddziałując na nią – ograniczają wydzielanie sebum, oczyszczają. Kwasy PHA z kolei złuszczają naskórek, ale też wiążą w nim wodę. To one sprawdzą się przy cerze wrażliwej. Kwasy PHA stymulują też produkcję kolagenu i elastyny, aktywnie uczestnicząc dzięki temu w procesach odnowy naskórka, ujędrniania skóry. 

Dobór peelingów kwasowych do rodzaju cery

Dla skóry dojrzałej najlepszym rozwiązaniem będzie peeling na bazie kwasu glikolowego (AHA) lub ferulowego (to odrębny typ kwasu). Kwas glikolowy wspomoże syntezę kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu, z kolei kwas ferulowy zadziała antyoksydacyjnie i depigmentacyjnie.

Skóry tłuste i mieszane docenią działanie kwasów mlekowego (AHA), migdałowego (AHA) oraz salicylowego (BHA). Kwas mlekowy hamuje namnażanie się wyprysków, kwas migdałowy działa antybakteryjnie, a kwas salicylowy ma działanie lipofilne, dzięki czemu reguluje sposób działania gruczołów odpowiedzialnych za wytwarzanie łoju, oczyszcza. skóra trądzikowa często traktowana jest też kwasem pirogronowym, który ogranicza powstawanie nowych zmian i sprawdza się w walce z przebarwieniami potrądzikowymi.

Skóra wrażliwa i naczyniowa z kolei dobrze współpracuje z kwasami PHA, na przykład glukonolaktonem i kwasem latobionywm. Są one łagodzące, przeciwzapalne, poprawiają koloryt. Z uwagi na swoje delikatne działanie, kwasy PHA będą idealne dla cer alergicznych.

Artykuł przygotowany w oparciu o informacje zawarte pod linkiem https://cosibella.pl/Kwasy-na-twarz-jak-dobrac-kwas-do-rodzaju-skory-blog-pol-1669282504.html.

Czytaj więcej na temat:uroda, kosmetyki
Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole