Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościIzba Gospodarcza już nie tylko Konińska. Zapraszają firmy z całego regionu

Izba Gospodarcza już nie tylko Konińska. Zapraszają firmy z całego regionu

Dodano: , Żródło: LM.pl
Izba Gospodarcza już nie tylko Konińska. Zapraszają firmy z całego regionu
Biznes

Od nowego roku Konińska Izba Gospodarcza zmieni nazwę na Izba Gospodarcza Wielkopolski Wschodniej. – Chcemy dać sygnał, że jest to instytucja działająca szerzej, niż tylko w Koninie i powiecie konińskim – tłumaczy ten ruch prezes stowarzyszenia Mateusz Kowalewski.

Zmiana nazwy to efekt głosowania, które miało miejsce podczas ostatniego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia członków izby. Zdecydowana większość zrzeszonych w KIG firm opowiedziała się za taką decyzją. Od stycznia Konińska Izba Gospodarcza nazywać będzie się Izba Gospodarcza Wielkopolski Wschodniej.

To jest znak czasów. Izba powstała w 1990 r., gdy istniało województwo konińskie. I na tym obszarze zakładała działanie. Po likwidacji województwa konińskiego nasza nazwa stała się ograniczająca. Zdarzało nam się w rozmowach z firmami spoza powiatu konińskiego, że nie do końca ta nazwa odpowiadała lokalizacji przedsiębiorstw. Firma z powiatu słupeckiego, czy kolskiego mogłaby się zastanawiać, czy Konińska Izba Gospodarcza jest dla niego – tłumaczy Mateusz Kowalewski, prezes KIG.

Jak wyjaśnia, nazwa ma również wpisywać się w obecny trend mówiący o regionie jako Wielkopolsce Wschodniej oraz łączyć się z odświeżeniem wizerunku stowarzyszenia (również w formie graficznej).

Chcemy dać sygnał, że jest to instytucja działająca szerzej, niż tylko w Koninie i powiecie konińskim – zapowiada Mateusz Kowalewski i już teraz zaprasza do dołącza przedsiębiorstwa z powiatów słupeckiego i kolskiego. Cztery firmy z tego drugiego regionu już teraz są członkami KIG.

Stowarzyszenie nie chce natomiast robić rywalizować z Turecką Izbą Gospodarczą. – Przynależność do stowarzyszenia do kwestia dobrowolna. Jeżeli jakiś przedsiębiorca będzie chciał do nas należeć to nie powiemy nie. Natomiast na pewno nie będziemy robić tak, by w jakiś sposób odbijać przedsiębiorców. Można też przynależeć do obu instytucji. Celowo nie chcemy wprowadzać elementu konkurencji – mówi prezes.

By dołączyć do Izby wystarczy opłacić składki i mieć rekomendację dwóch obecnych jej członków. Do końca kadencji obecne władze chciałyby ją poszerzyć do dwustu członków (obecnie jest około stu). Jak mówi Mateusz Kowalewski, członkostwo daje sporo korzyści. – To, że my się poznajemy, rozmawiamy, możemy wypracowywać wspólne stanowiska, możemy się nawet wspólnie bawić. Posiłkując się przykładem Turku: gdy spaliła się tam duża firma to przedsiębiorcy współpracujący ze sobą podjęli solidarny wysiłek, by jej pomóc, np. czasowo zatrudniając pracowników tej firmy. To by się nie wydarzyło, gdyby ci przedsiębiorcy nie byli ze sobą zintegrowani. Tej integracji jest w naszym regionie za mało.

Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Komentarze
Jestem laikiem, obywatelem, polskim zjadaczem chleba , nie jestem żadnym strategiem i politykiem ... ale nie wyobrażam sobie scenariusza, że nagle wojska USA się wyprowadzają, likwidują tą bazę i przenoszą gdzieś indziej do innego rejonu świata. Jeden telefon pana trampera i Powidz opustoszeje. Mówcie co chcecie, ale przez ostatnie dziesiątki lat uzależniliśmy się bardzo od USA, politycy RP i UE powinni bardzo zabiegać o to by trwała pełna współpraca (nie uzależnienie ... ) aby współpraca militarno-ekonomiczna była podtrzymana na jak najwyższym poziomie.
Dodano: Autor: koniniak
11 tyś żołnierzy amerykańskich stacjonuje na terenie Polski, których musimy utrzymać, czy Polskę, która biednieje z dnia na dzień za KOalicji 13-go grudnia na to stać ? Pieniądze z budżetu polskiego podatnika poszły na Ukrainę i pewnie nadal idą, a nie ma pieniędzy na szpitale, na hospicja, DPS-y, żłobki czy przedszkola, dosłownie brakuje pieniędzy na wszystko.
Dodano: Autor: SympatyK
Gdybyśmy żyli z Rosją w zgodzie nie musielibyśmy mieć licznej armii uzbrojonej w bardzo drogą amerykańską i koreańską broń ani też na terenie Polski nie musiałyby stacjonować obce wojska, na które wydajemy duże pieniądze, wystarczy żyć z sąsiadami w zgodzie i nie wtrącać się do wojny na Ukrainie, bo to nie nasza wojna.
Dodano: Autor: SympatyK
Polacy zrozumcie, że za naszą wschodnią granicą to nie Rosja jest naszym wrogiem ale my jesteśmy dla niej wrogiem. Co nas obchodzi wojna na Ukrainie, niech się wymordują dwa bratnie narodu a my wtedy będziemy silniejsi i bezpieczniejsi.
Dodano: Autor: SympatyK
Amerykanie są tylko tam gdzie widzą biznes Tramp nie jest politykiem tylko biznesmenem jakkolwiek to brzmi Putin go rozegra jak kiedyś zachodnich polityków którzy przyjmowali go na salonach i włazili w d..e a on robił co chciał
Dodano: Autor: Krzysztof kali
Dopiero co napisałem wcześniej, że prezydent trampet może zamknąć Powidz jednym telefonem a tu takie wieści : "prezydent USA Donald T. zamyka amerykańską bazę wojskową w Aleksandropolis w Grecji. Niepokojąca decyzja może oznaczać zmianę amerykańskiej strategii wojskowej w tym regionie. Baza w Aleksandropolis była kluczowym węzłem logistycznym dla operacji NATO w południowo-wschodniej Europie. Jej obecność była przedmiotem sporu z Turcją, która od dawna sprzeciwiała się amerykańskim operacjom wojskowym w regionie" - Tak więc widzicie jak trwałe są dziś latami wypracowywane sojusze, bazy i wsparcie militarne ze strony USA w Europie - jak pył ... skasowanie takich latami wypracowanych rozwiązań jest od tak decyzją amerykańskiego dyktatora, który nie lubi UE, nie lubi Nato, nie lubi UK, lubi tylko biznes, swą władzę i swoje interesy. Europa dostajemy właśnie terapię szokową ...
Dodano: Autor: koniniak
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole