Kurier Koniński: A imię jego Edward
„A imię jego Edward” zatytułował swoją publikację na ten pierwszy temat Kurier (str. 1 i 2), natomiast PK dał obszerną rozmowę z Kazimierzem Pałaszem (str. 1 i 7). „Wróciły czasy Indian i kowbojów” zatytułowała swoją relację z budżetowej sesji Joanna Szydłowska (str. 1 i 6), „Czy Konin popadnie w długi” pyta autor Kuriera Konińskiego. Oba tygodniki, podobnie zresztą jak cała reszta lokalnej prasy, zamieszczają relacje z niedzielnego „grania” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszystkie też przynoszą krzepiące podsumowanie: mimo kryzysu Polacy znów podarowali fundacji rekordową kwotę.
Kurier Koniński podjął też temat kolportażu Biblii i prawidłowości jej tłumaczenia w artykule Agnieszki Komicz (str. 3). Na stronie czwartej natomiast przypomina dwa procesy, które dzisiaj akurat mają swoje kolejne odsłony w Sądzie Okręgowym w Koninie. Na st. 7. tekst o pałacu Reymonda w Koninie.
Natomiast na rozkładówce Przeglądu doniosła wiadomość dla tych wszystkich, którzy z rezerwą przyglądają się rozróbom stadionowych bandytów, dla których gospodarze konińskiego stadionu przygotowali klatkę ogrodzoną drutem kolczastym. Kibiców sportowych na pewno zainteresuje strona 31, gdzie znajdą nazwiska kandydatów i kupon plebiscytu na najpopularniejszego sportowca ubiegłego roku.
Na pierwszej stronie dzisiejszego Echa Turku fotomontaż ze zdjęciami turkowskich polityków z... oślimi uszami. To ilustracja do tekstu o kiepskiej pozycji szkół ponadgimnazjalnych w ogólnopolskim rankingu. Warto też zajrzeć na stronę trzecią Echa, gdzie redakcja umieściła dwa materiały: o awanturze w Dobrej o zmiany nazw ulic i o Sylwestrze, który można spędzić nad i... pod wodą.
„Tragedia była blisko” anonsuje Gazeta Słupecka reportaż o kobiecie, której samochód uwiązł na torach i tylko przytomność umysłu Adama Kruszyńskiego, strażaka ze Słupcy, uratowała jej życie. Poza tym na str. 5 historia zdobywania pieniędzy na karetkę dla słupeckiego szpitala. Natomiast str. 9 to bardzo ciekawy reportaż z 23-godzinnej ekstremalnej wędrówki przez Nadwarciański Park Krajobrazowy. Jej dwaj uczestnicy spędzili noc w namiocie przy dziesięciostopniowym mrozie.
„Czy winny pozostanie nieznany?” pyta na pierwszej stronie dzisiejszy Przegląd Kolski. Chodzi o sprawę kolskiej oczyszczalni, z której latem wypływały do starorzecza Warty nieczystości. Poza tym artykuł o sprawie szkoły w Czerwonce w gminie Chodów, której wójt po raz drugi chce zamknąć tę placówkę.
Dziękujemy za Twoją obecność. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.
Komentarze nie na temat są usuwane.