Wanna zabudowana czy wolnostojąca? Wady i zalety każdego z rozwiązań
Materiał promocyjny

Urządzenie łazienki zaczyna się od wyboru jej wyposażenia. Szafki, toaleta, dodatki - to wszystko jest bardzo ważne. Jednym z najtrudniejszych wyborów jest jednak decyzja o wyborze wanny. Który model spełni nasze oczekiwania i zadowoli wszystkich domowników?
Urządzenie łazienki zaczyna się od wyboru jej wyposażenia. Szafki, toaleta, dodatki - to wszystko jest bardzo ważne. Jednym z najtrudniejszych wyborów jest jednak decyzja o wyborze wanny. Który model spełni nasze oczekiwania i zadowoli wszystkich domowników?
Rozmiar łazienki
Mała łazienka to zawsze nieco bardziej ograniczone możliwości jej urządzania - tak przynajmniej się wydaje. Po prostu trzeba wiedzieć, które rozwiązania będą dla takiego pomieszczenia najlepsze. Na mniejszych przestrzeniach sprawdzi się najlepiej wanna zabudowana. Można ją wstawić do rogu i korzystać z miejsca w stu procentach.
Wanna zabudowana to także dodatkowa półeczka przy ścianie, na której możemy postawić kosmetyki, dzięki czemu ograniczony metraż już nie stanowi przeszkody. Jeśli mamy większą łazienkę, możemy pokusić się o kupno wanny wolnostojącej. Żeby prezentowała się dobrze, z każdej strony powinna mieć sporo miejsca.
Nowoczesny design
Wanny zabudowane raczej nie są bardzo designerskie i przesadnie nowoczesne. Dlatego właśnie obudowuje się je płytkami. To z kolei pozwala dopasować wannę stylem do reszty łazienki. Z drugiej strony, narożna, zabudowana wanna, wyposażona dodatkowo w funkcje hydromasażu może wyglądać naprawdę stylowo i przywodzić na myśl luksusowe SPA.
Jeśli jednak chcemy postawić na wyjątkowy wystrój naszej łazienki, powinniśmy zdecydować się na wannę wolnostojącą. Tu mamy dwie opcje - możemy kupić wannę w stylu retro. Bardzo popularne są wanny z mosiężnymi wykończeniami, ustawione na przykład na lwich łapach. Wbrew pozorom, taka wanna pasuje nawet do całkiem nowoczesnych łazienek.
Drugą opcją jest wolnostojąca wanna o bardzo nowoczesnych kształtach, pozbawiona zdobień. Sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych minimalistycznie, bez zbędnej przesady w dekorowaniu.
Koszt i pielęgnacja
Pozostają jeszcze dwie kwestie - koszt różnych rodzajów wanien i dbałość o nie. Tańsze zasadniczo są wanny zabudowane, a ich koszt w dużej mierze zależny będzie od wybranych płytek, które na niej zamocujemy. Ceny wanien zaczynają się już od kilkuset złotych (polecamy sprawdzić ofertę firmy KOŁO) i sięgają nawet kwot rzędu kilku tysięcy. Jeśli chodzi o pielęgnację, także dużo łatwiej jest czyścić wannę zabudowaną, głównie z powodu braku trudnodostępnych zakamarków.
Dziękujemy za Twoją obecność. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.
Komentarze nie na temat są usuwane.