Groby Pańskie w Koninie oraz w Licheniu. Tradycja i nowoczesność


Zdjęcie z kościoła św. M. Kolbe w Koninie
Tradycyjne konstrukcje, bogato zdobione kwiatami, światłem i elementami liturgicznymi. Takie są tegoroczne Groby Pańskie w konińskich kościołach i w Licheniu.
Dekorowanie grobów Chrystusa i ich odwiedzanie to tradycja sięgająca XVI wieku. Teraz mają one wymiar nie tylko religijny, ale i społeczny, polityczny. Są wyrazem artystycznej ekspresji, ale także głęboko duchowym doświadczeniem dla wirnych. To dla wielu mieszkańców Konina miejsce modlitwy oraz refleksji, które jest nieodłącznym elementem obchodów Wielkiego Tygodnia.
Jak wyglądają tegoroczne Groby Pańskie w konińskich świątyniach? Odwiedziliśmy kościół św. Andrzeja w Gosławicach, kościół NMP Królowej Polski przy ul. Przemysłowej, kościół św. Wojciecha w Morzysławiu, kościół św. Faustyny (Chorzeń), kościół św. M. Kolbe, kościół Miłosierdzia Bożego przy ul. Szpitalnej, klasztor oo. Franciszkanów w Koninie oraz kościół św. Bartłomieja (fara). Mamy też zdjęcia z kościoła św. Doroty w Licheniu oraz licheńskiej bazyliki. Zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii!
Zdjęcia z bazyliki i kościoła św. Doroty: Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu
Pogoda bywa kapryśna – kliknij teraz i sprawdź prognozę, żeby nie dać się jej przechytrzyć!
Komentarze nie na temat są usuwane.