Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościGlobal sourcing — na czym to polega?

Global sourcing — na czym to polega?

Materiał promocyjny

Dodano:
Global sourcing — na czym to polega?
materiał promocyjny

Coraz więcej firm planując swoje działania biznesowe interesuje się koncepcją global sourcingu. Światowa strategia zaopatrzenia daje realne możliwości zysków i jest świetnym sposobem nie tylko na rozwijanie własnej marki i wchodzenia na nowe rynki, ale także pozyskiwania konkretnych towarów i usług w znacznie niższych cenach niż oferowane są przez krajowych dostawców. Na czym polega global sourcing? Podpowiadamy.

Czym jest global sourcing?

Global sourcing to strategia zakupowa stosowana przez firmy, w których towary i usługi są pozyskiwane z rynku globalnego w celu uzyskania najwyższego możliwego poziomu wydajności. Jej założeniem jest obniżenie kosztów produkcji przy zachowaniu rygorystycznych standardów jakości wymaganych dla poszczególnych usług.  

W ciągu ostatnich lat Chiny były światowym liderem pod względem produkcji wielu komponentów. Koszty pracy w tym kraju są niskie, a jakość produkcji jest wysoka. Właśnie dlatego części z tego państwa są chętnie pozyskiwane przez wiele przedsiębiorstw i czołowych, międzynarodowych firm.

Global sourcing to coś więcej niż tylko globalne wyszukiwanie produktów. To także próba naprawy niektórych aspektów produkcji takich jak wybór i wydajność dostawców, szybkość wprowadzania na rynek, czy szacowania kosztów produktu.  

Zalety global sourcingu

Do korzyści wynikających z zastosowania strategii global sourcingu w swoim przedsiębiorstwie zalicza się przede wszystkim oszczędność pieniędzy. Pracownicy na przykład z Azji wciąż zarabiają mniej niż Europejczycy, dlatego też wszelkie produkty i komponenty tam wytwarzane są znacznie tańsze niż u krajowego producenta. Wiele przedsiębiorstw decyduje się na korzystanie z globalnego łańcucha dostaw, ze względu niskie koszty jednostkowe i cenę nabycia, którą można osiągnąć tylko za granicą.  

Dodatkowo jeżeli wiele firm w danej branży korzysta z zaopatrzenia międzynarodowego, wówczas regionalni dostawcy, aby zapewnić byt swoim biznesom, obniżają ceny, dzięki czemu są one bardziej atrakcyjne. Niewątpliwą zaletą global sourcingu jest fakt, iż niektóre surowce dostępne są tylko na pewnych terenach. Kupowanie ich od krajowych pośredników jest dużo bardziej kosztowne niż współpraca z firmami oferującymi takie produkty bezpośrednio z kraju pochodzenia.

Warto zainteresować się strategią global sourcingu również ze względu na to, że daje ona nowe rynki zbytu. Każda firma, która szuka dostawców za granicą, zyskuje również kontakty z nowymi klientami, co otwiera jej nowe możliwości.

Czytaj więcej na temat:global sourcing, biznes
Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole