Dworzec w Słupcy. Modernizacja budynku i rewitalizacja przyległego terenu


Dokładnie rok temu podpisano uroczyście umowę na modernizację peronów w Słupcy. To skłoniło mieszkańców o pytanie co z sypiącym się budynkiem dworca kolejowego? Teraz słupecki magistrat zaprezentował wizualizacje.
Przedstawiciele PKP PLK informowali w sierpniu ubiegłego roku, że modernizacja peronów w Słupcy to realizacja programu przystankowego związanego z poprawą dostępności. Chodziło przede wszytkim o wydłużenie peronów, żeby mogły się przy nich zatrzymywać dłuższe składy Na te działania państwowa spółka kolejowa miała przeznaczony ponad miliard złotych do 2025 roku. Niestety inna kolejowa spółka – PKP S.A. o remoncie budynku dworca już nie pomyślała. Jak informowała we wrześniu zeszłego roku, inwestycja nie została ujęta w Programie Inwestycji Dworcowych 2016 – 2023 i mieszkańcy na nic, poza bieżącym utrzymaniem i usuwaniem ewentualnych awarii, liczyć nie mogli.
Teraz słupecki magistrat zaprezentował pierwsze wizualizacje remontu dworca kolejowego i rewitalizacji przyległego terenu. Jak czytamy na stronie urzędu, pieniądze na przebudowę pochodzić będą z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji w ramach dedykowanego i przygotowywanego przez Konin w partnerstwie ze Słupcą, Turkiem i Kołem „projektu dotyczącego rozwoju niskoemisyjnego transportu w subregionie konińskim”.
fot. miasto.slupca.pl
Komentarze nie na temat są usuwane.