Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzy budowa własnego domu jest opłacalna?

Czy budowa własnego domu jest opłacalna?

Materiał promocyjny

Dodano:
Czy budowa własnego domu jest opłacalna?
Materiał promocyjny

Ceny mieszkań wzrastają w dużym tempie. Coraz częściej zauważalna jest większa opłacalność budowy domu niż zakupu mieszkania w mieście. Duże miasta takie jak Poznań, Gdańsk, Warszawa czy Kraków prężnie się rozwijają, a nowe osiedla powstają jak grzyby po deszczu. Jednak patrząc na koszty kupna mieszkania warto zastanowić się czy bardziej opłaca nam się kupić niewielki dom czy większe mieszkanie.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • budowa domu wielkopolskie - czy to się opłaca
  • jak zorganizować budowę domu i nie stracić
  • jak znaleźć firmę do budowy naszego domu

Budowa domu kojarzy nam się z kilkuletnim wyrzeczeniem i kilkoma etapami budowy. Tymczasem w nowoczesnych formach budowania domów zaszła pewna zmiana. Domy możemy dziś postawić już nawet w pół roku. Wystarczy tylko znaleźć firmę, która zaoferuje nam projekt wraz z wykonaniem budowy domu. Na co zwrócić uwagę przy decyzji o budowie domu?

Budowa domu wielkopolskie - dlaczego warto zdecydować się na domy energooszczędne w tym rejonie kraju?

Wielkopolska to nie tylko Poznań czy Gniezno, ale także wiele interesujących terenów pod działki budowlane i miejsc, gdzie możemy budować domy. Miejsc blisko dużych miast z których spokojnie możemy dotrzeć do pracy, szkoły i innych obiektów użyteczności publicznej. Budując dom inwestujemy na lata w przyszłość naszej rodziny. Nie musi to jednak wcale oznaczać, że wydamy o wiele więcej niż za mieszkanie w mieście. Przy galopujących cenach mieszkań budowa domu jest dziś o wiele bardziej opłacalna niż mogłoby się to z pozoru wydawać. Na to możemy wydać o wiele mniej niż na zakup mieszkania, szczególnie jeśli zdecydujemy się firmy, która zaoferuje nam gotowy projekt domu wraz z całą usługą budowania domu. Wtedy będzie znacznie taniej, osiągalny jest nawet koszt ok. 3800 zł za m2.

Jak się zabrać za budowę domu?

Decydując się na budowę domu warto wybrać gotowy projekt domu. W zależności od naszego uporu może to być dom mieszkalny z poddaszem, projekt domu dwupiętrowego, projekt domu parterowego lub inny. Wybierając projekt wraz z wybudowaniem domu nie musimy się martwić o wyszukiwanie poszczególnych ekip budowlanych na każdy etap budowy domu. Jedna firma oferuje nam całą usługę, a my tylko płacimy kolejne transze za wykonane etapy budowy. Możemy także sprawniej modyfikować projekt budowy domu na tyle, na ile jest to możliwe bez konieczności wstrzymywania prac. Dodatkowo na każdym etapie budowy domu jesteśmy doskonale zaopiekowani. Dzięki temu budowa domu jest bardzo prosta i szybka. Taki sposób jest także o wiele tańszy, bo nie musimy osobno płacić za projekt, a osobno za budowę domu. Dzięki temu, że wszystko nadzorowane jest przez jedną firmę, cały proces jest o wiele tańszy, a dom możemy postawić nawet w 6 miesięcy.  Ponieważ usługa jest kompleksowa nie musimy się już sami o nic martwić.

Jak znaleźć firmę, która zbuduje nasz dom jednorodzinny?

Poszukując firmy, która wybuduje nasz wymarzony dom, warto dokładnie przeanalizować oferty jakie oferują różne przedsiębiorstwa zajmujące się projektowaniem i budową domów. Dobrze, aby firma posiadała wieloletnie doświadczenie w zakresie budowy domów, w tym tych dla najbardziej wymagających klientów. Jeśli szukamy firmy, która wykonuje projekty domów warto wybrać takie, mające w ofercie różne domy jednorodzinne i oferujące usługę budowy domu wraz z projektem. 

Jak znaleźć takie firmy? Najprościej wpisać w wyszukiwarkę frazę "budowa domów Poznań" lub "budowa domu wielkopolskie 2023", jeśli interesują nas miejscowości wielkopolskie lub budowa na terenie Poznania i zapoznać się z opiniami grona zadowolonych klientów wyświetlonych firm. Na stronach wielu producentów znajdziemy wiele gotowych projektów domów jednorodzinnych oraz szacowany koszt budowy domu, zarówno do stanu deweloperskiego jak i pod klucz. Na rynku budowlanym znajdziemy też przedsiębiorstwa oferujące budowę domu według projektu klienta. Ważne, aby z opinii klientów i oferty wynikało profesjonalne podejście. 

Jedną z takich firm jest firma Extradom, która ma w swojej ofercie projekty domów takich jak: dom murowany (tradycyjny, budowany nawet w 6 mies. do stanu deweloperskiego, a dom pod klucz w zaledwie 9 mies.), dom z bloczków perlitowych (ściany tworzone z ekologicznych bloczków perlitowych, stan deweloperski nawet w 3 mies.),  dom z prefabrykatów betonowych (gotowe elementy z wysokowytrzymałościowego betonu, a budowa odbywa się bardzo szybko - stan deweloperski nawet w 3 mies.), dom z prefabrykatów drewnianych (moduły produkowane są w fabryce, a następnie są przywożone i montowane na przygotowanej działce w kilka dni. Stan deweloperski nawet w 4 mies.), dom z prefabrykatów keramzytowych (stan deweloperski nawet w 3 miesiące), dom z bali drewnianych (stan surowy zamknięty nawet w 3 miesiące),  dom ze szkieletu stalowego (technologia przyjazna środowisku, osiąga klasę energetyczną A+, ściany są nawet o 10 cm cieńsze od ścian wykonanych metodą tradycyjną i zachowują te same parametry wytrzymałościowe. Stan deweloperski nawet w 3 miesiące). Wybór jest bardzo szeroki i każdy bez problemu znajdzie technologię budowy odpowiednią dla siebie. 

Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Komentarze
dodaję swój komentarz ;) bezsensowny zresztą ale jednak zawsze coś, od czegoś trzeba zacząć :)
Dodano: Autor: ~ fajne_zdjęcia
halina nie podchodź
Dodano: Autor: ~ ja
Pięknie Pan opisuje naszą historię.Gratulacje.Moż e będzie z tego książka? O naszym regionie już pisano i chyba oparte to było na faktach. Niech pan szuka dalej. Jak widać jest pan pasjonatem i dzielenie się tym pogłębia wiedzę.
Dodano: Autor: ~ Z.L
Może teraz czas sprawdzić "Seksolatków"? Dworzec jest oczywisty, ale reszta miejsc już nie. Film późniejszy, więc powinno być łatwiej dotrzeć do świadków. Powodzenia!
Dodano: Autor: ~ Kibic
varius manx piosenke o orle nagrywał na jakiejś odkrywce z księżycowymi krajobrazami.
Dodano: Autor: ~ lalala
"w prowincjonalnej mieścinie, jaką był kiedyś konin" chyba jest!!!
Dodano: Autor: ~ ktoś
Pytanie do autora tekstu. Mam prośbę. W której minucie filmu, lub w której scenie, widać ten plac w Kamienicy? Moje pytanie dotyczy tego fragmentu artykułu:" To jest Kamienica - Henryk Gorzelańczyk pokazuje na ujęcie, na którym również Szczepan Papiera, z którym rozmawiałem wcześniej, rozpoznał dawny plac montażowy maszyn podstawowych odkrywki Pątnów. - Ten plac był zaraz za wiaduktem w Kamienicy, po jego lewej stronie"Mieszkam w Kamienicy i stąd moja ciekawość. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dodano: Autor: ~ J.K.
Sceny kręcone w Kamienicy zaczynają się od początku szóstej minuty odcinka, a licząc od poczatku płyty (od pierwszego odcinka) to jest to 2 godzina, 21 minuta i 39 sekunda.
Dodano: Autor: ~ Robert Olejnik
Tyle zadał Pan sobie trudu,odnalazł wiele ludzi z tamtych czasów,spisał ich relacje i wspomnienia. Wszystko to jest bardzo ciekawe po latach. Jednak dziwię się jednocześnie,że nie starał się Pan odszukać także wiatraka,który w filmie gra główną rolę,większą niż zwałowarka czy inne obiekty kopalni. Mnie bardzo interesuje skąd pochodzi filmowy wiatrak. Nigdzie nie znalazłem na ten temat informacji.
Dodano: Autor: ~ Ryszard
Wiatrak stał w miejscowości Chęciny woj .mazowieckie .Rozebrany został na początku lat osiemdziesiątych. Bawiłem się w nim jako kilkuletni chłopiec . O nagrywaniu filmu wiem z opowiadań ojca.
Dodano: Autor: ~ Rab 501417267
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole