Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu

Czarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu

Dodano:
Czarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu

W najbliższy czwartek, 12 kwietnia, grupa terenowa Mastrycht będzie znakowała ,,czarny szlak słonia leśnego”, którego oficjalne otwarcie nastąpi 26 maja na Malcie Kleczewskiej.

Czarny szlak słonia leśnego jest częścią programu „Wczasy w Koninie”, którego celem jest ożywienie kulturalne miasta i okolic. Inicjatorem oraz koordynatorem programu jest Mariusz Harmasz, który zaprosił do współpracy artystów oraz naukowców z całej Polski.

Andrzej W. Nowak jest pracownikiem Instytutu Filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu „Wczasy w Koninie”, prowadzi badania naukowe, poświęcone specyficznej strukturze miasta z postindustrialnym rodowodem. Jest synem emerytowanego górnika, który pracował w KWB, pochodzi z Konina.

Mariusz Harmasz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, inicjator oraz koordynator programu „Wczasy w Koninie”. Zajmuje się realizacją projektów kulturalnych łączących różne dyscypliny artystyczne i naukowe. Pochodzi z Konina.

Słoń leśny – Elephas (Palaeoloxodon) antiques - to kopalny gatunek trąbowca, który występował dość licznie prawie w całej Europie w kolejnych interglacjałach, aż do interglacjału eemskiego (130-115 tys. lat temu). Preferował leśne środowisko i klimat umiarkowany. Jego niemal kompletny szkielet wydobyto 24 lutego 1984 r. w trakcie zdejmowania trzeciego tarasu I nadkładu (na głębokości około 13 m) odkrywki Jóźwin KWB Konin. Samiec mierzący ponad 4 m wysokości trafił do Muzeum Okręgowego w Gosławicach, gdzie obok gigantycznych kości można podziwiać jego makietę w skali jeden do jeden.

Czarny szlak rowerowy opracowany przez Mastrycht, prowadzi przez malownicze tereny postindustrialne do miejsca, gdzie słonia wydobyto.

Współpraca: Muzeum Okręgowe w Koninie

Czarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu
Czarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu
Czarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu
Czarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu
Czarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu
Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Komentarze
  • 1
  • 2
  • 3
"Tereny postindustrialne", brzmi to może bardziej "naukowo", a nie lepiej jednak powiedzieć po polsku, tereny poprzemysłowe?
Dodano: Autor: ~ Zenek z V
cały konin to opustoszałem poprzemysłowe tereny. Do konwartu niech tez zajrzą
Dodano: Autor: ~ 3f
A o śmiertelnym wypadku rowerzysty potrąconego przez samochód na drodze krajowej koło sygnalizacji świetlnej w Gosławiacach , to portal lm nie raczy napisać ? Nic się nie stało ?
Dodano: Autor: ~ kierowca
To mamut czy słoń leśny w końcu??
Dodano: Autor: ~ Konińskie grafiti :-)
opustoszałem, opustoszałeś z wrażenia na wieść słonia leśnego ? A co w budynku po Konwarcie jest słoń ?
Dodano: Autor: ~ Wiktor
A co słoń leśny go potrącił ?
Dodano: Autor: ~ No, no, no
Wiadomość na miarę słonia i w dodatku leśnego.
Dodano: Autor: ~ News
Moja propozycja w ramach wakacji szlakami leśnego słonia brzmi - miast przepędzać ludzi po błotach i wertepach zwałek opowiadając im o słoniu, którego model znajduje się w Gosławicach może wakacje byłyby bardziej wesołe i słoneczne na plażach Adriatyku czy innego Morza Czarnego. Alternatywą mogłyby być pielgrzymki do miejsc śmiesznych przez niektórych nazywanych świętymi ot np. takiego Lichenia odbywane drogami wodnymi oraz puszczami nieprzebytymi nawet przez słonia leśnego, wąsatego i brodatego.
Dodano: Autor: ~ jaś
Graffiti zdecydowanie
Dodano: Autor: ~ Ć
a moja propozycja brzmi- SAMI COŚ ZORGANIZUJCIE, poświęćcie swój czas lenie , bo w klawiaturkę to każdy umie stukać , ale zrobić coś w realu to już się nie chce
Dodano: Autor: ~ mieszkankabazin
  • 1
  • 2
  • 3
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole