Czarny szlak rowerowy śladami słonia leśnego. Znakowanie terenu

W najbliższy czwartek, 12 kwietnia, grupa terenowa Mastrycht będzie znakowała ,,czarny szlak słonia leśnego”, którego oficjalne otwarcie nastąpi 26 maja na Malcie Kleczewskiej.
Czarny szlak słonia leśnego jest częścią programu „Wczasy w Koninie”, którego celem jest ożywienie kulturalne miasta i okolic. Inicjatorem oraz koordynatorem programu jest Mariusz Harmasz, który zaprosił do współpracy artystów oraz naukowców z całej Polski.
Andrzej W. Nowak jest pracownikiem Instytutu Filozofii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu „Wczasy w Koninie”, prowadzi badania naukowe, poświęcone specyficznej strukturze miasta z postindustrialnym rodowodem. Jest synem emerytowanego górnika, który pracował w KWB, pochodzi z Konina.
Mariusz Harmasz, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, inicjator oraz koordynator programu „Wczasy w Koninie”. Zajmuje się realizacją projektów kulturalnych łączących różne dyscypliny artystyczne i naukowe. Pochodzi z Konina.
Słoń leśny – Elephas (Palaeoloxodon) antiques - to kopalny gatunek trąbowca, który występował dość licznie prawie w całej Europie w kolejnych interglacjałach, aż do interglacjału eemskiego (130-115 tys. lat temu). Preferował leśne środowisko i klimat umiarkowany. Jego niemal kompletny szkielet wydobyto 24 lutego 1984 r. w trakcie zdejmowania trzeciego tarasu I nadkładu (na głębokości około 13 m) odkrywki Jóźwin KWB Konin. Samiec mierzący ponad 4 m wysokości trafił do Muzeum Okręgowego w Gosławicach, gdzie obok gigantycznych kości można podziwiać jego makietę w skali jeden do jeden.
Czarny szlak rowerowy opracowany przez Mastrycht, prowadzi przez malownicze tereny postindustrialne do miejsca, gdzie słonia wydobyto.
Współpraca: Muzeum Okręgowe w Koninie
Pogoda bywa kapryśna – kliknij teraz i sprawdź prognozę, żeby nie dać się jej przechytrzyć!
Komentarze nie na temat są usuwane.