Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCo ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w deszczowy dzień?

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w deszczowy dzień?

Materiał promocyjny

Dodano:
Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w deszczowy dzień?

Rozmowa kwalifikacyjna opiera się nie tylko na przygotowaniu merytorycznym, ale również wyborze odpowiedniego stroju. Warto mieć świadomość, że na decyzję osoby rekrutującej ma wpływ nie tylko Twoja wiedza i umiejętności, ale również to, jak wyglądasz. Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w deszczowy dzień?

Co ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w deszczowy dzień?

Strój na rozmowę kwalifikacyjną należy komponować zgodnie z tzw. dress code, czyli zasadami, które obowiązującą w danej firmie, a także mając na uwadze specyfikację przedsiębiorstwa i stanowisko, na które aplikujesz. W takim razie, w co się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną w deszczowy dzień? Najbezpieczniejszym wyborem jest spódnica ołówkowa za kolana w kolorze czarnym lub granatowym, biała koszula oraz elegancka marynarka. Do tego czółenka albo szykowne botki na obcasie w stonowanych barwach. Jeżeli wybierasz się na rozmowę na pieszo albo publicznym transportem zbiorowym, załóż na siebie kurtkę, płaszcz lub pelerynę przeciwdeszczową. Dzięki temu masz pewność, że nie zmokniesz. Oczywiście po wejściu do budynku, gdzie odbywa się rozmowa, zdejmij dodatkowe okrycie. Nie zapomnij również o parasolce. Ten stylowy dodatek uratuje makijaż i fryzurę. W młodych przedsiębiorstwach rygorystyczny dress code zastępowany jest modową dowolnością. W takiej sytuacji możesz postawić na nieco luźniejszą stylizację, ale nadal ważny jest czysty, schludny i niewyzywający strój. Zamiast spodni od garnituru możesz postawić na spodnie materiałowe lub ciemne jeansy.

O czym pamiętać, komponując strój na rozmowę kwalifikacyjną?

Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać, tworząc stylizację na rozmowę o pracę. Przede wszystkim:

  • dostosuj strój do dress code'u, który obowiązuje w miejscu pracy, a także stanowiska, o które się ubiegasz,
  • niezależnie od pory roku oraz temperatury, do spódnicy i sukienki zawsze zakładaj rajstopy,
  • nie zakładaj sandałów ani butów z odkrytymi palcami. Dozwolone są za to klasyczne, czarne czółenka, a także botki na obcasie,
  • jeśli ubierasz spódnicę, powinna ona sięgać co najmniej do kolan,
  • zrezygnuj z bluzek z głębokim dekoltem. Wyzywający strój może być negatywnie odebrany,
  • zrezygnuj z jaskrawych i mocnych barw, na rzecz neutralnych, takich jak biel, czerń, granat, odcienie beżu i szarości,
  • nie przesadzaj z dodatkami. Biżuteria powinna być delikatna. Wystarczy cienki, subtelny łańcuszek albo kolczyki na sztyft.
     

Dlaczego odpowiedni strój na rozmowę jest taki ważny?

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie odgrywa znaczącą rolę w kwestii wyrobienia sobie zdania na temat drugiej osoby. Obowiązuje to nie tylko w przypadku poznania nowych osób, ale również w relacji pracodawca i pracownik.  Przez kilka pierwszych sekund na podstawie Twojego ubioru i sygnałów niewerbalnych, które wysyłasz, pracodawca wyrabia sobie zdanie o Tobie. Otwarta pozycja ciała, utrzymanie kontaktu wzrokowego, pogodne nastawienie, uśmiech oraz odpowiedni strój to jedne z najważniejszych czynników, kreujące pozytywny wizerunek.

Czytaj więcej na temat:praca, kariera, moda
Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole