Bez neonu „Aluminium” i Komitetu Wojewódzkiego PZPR
Konin dawniej i dziś

Brak na tym zdjęciu siedziby Komitetu Wojewódzkiego PZPR pozwala datować je na początek drugiej połowy lat siedemdziesiątych. Dzięki temu widać też wieżowiec Wyszyńskiego 7, na którym nie ma jeszcze tak charakterystycznego dlań przez wiele lat neonu „Aluminium”.
Co do samej przychodni lekarskiej to nie ma ona jeszcze tutaj dobudowanej dużo później części, w której dzisiaj mieści się apteka. No i podobnie jak w przypadku większości zdjęć nowego Konina sprzed lat dużo wyższe są drzewa, które uniemożliwiają objęcie tym samym kadrem wszystkiego tego, co zobaczyć można na zdjęciu sprzed ponad czterech dekad. Do tego dochodzą dziesiątki samochodów, przy których dwa zaledwie pojazdy, jakie widać na załączonej fotografii, wywołują westchnienie nostalgii. Kto rozpoznaje, jakie to marki?
Po bliższym przyjrzeniu można też zobaczyć, że ulicy nie pokrywa asfalt, tylko trylinka, sześciokątna kostka betonowa, opatentowana równo dziewięćdziesiąt lat temu przez polskiego wynalazcę Władysława Trylińskiego.
Na zrobionej w latach siedemdziesiątych fotografii nie mógł się też znaleźć pierwszy w Koninie sklep wielkopowierzchniowy, który postawiono przy ulicy Przyjaźni dwadzieścia lat później, już po zmianie ustroju.
Pamiętaliście, że sklep warzywniczy, który stał w szczycie widocznego po prawej stronie bloku nazywał się „Daktyl”?


Pogoda bywa kapryśna – kliknij teraz i sprawdź prognozę, żeby nie dać się jej przechytrzyć!
Komentarze nie na temat są usuwane.