Artystyczne gablotki Mirelli von Chrupek. Od baśniowego słonia do światła

Mirella von Chrupek, artystka z Łodzi, prezentuje kolejną odsłonę swojego cyklu "Diorama" w Muzeum Okręgowym w Koninie.
Już od 2020 roku tworzy kolekcję artystycznych gablotek, które zadziwiają swoją oryginalnością i głębią. Pierwsza Gablotka przedstawiająca baśniową wizję "domku" słonia leśnego, otworzyła drzwi do niezwykłej współpracy z muzeum. Dzięki temu narodził się pomysł na stworzenie alternatywnej ścieżki zwiedzania, łączącej w sobie ekspozycje muzealne z oryginalnymi instalacjami artystycznymi.
Dotychczasowe prace von Chrupek inspirowane są różnorodnymi działami muzealnymi. Słoń leśny nawiązuje do działu geologiczno - przyrodniczego, podczas gdy druga Gablotka odnosi się do sentymentalnej biżuterii z działu rzemiosła artystycznego. Najnowsza odsłona "Dioramy" jest zainspirowana jednym z najbardziej fascynujących działów w muzeum - techniką. To tutaj Mirella znalazła inspirację w jednej z największych w Polsce kolekcji oświetlenia. Jednak zamiast skupiać się na samych lampach, artystka postanowiła poszukać głębszego przesłania związanego ze światłem.
- Czasami biegniemy w stronę światła i się spalamy, a może lepiej skupić się na tym, co mamy, niż gnać do czegoś, co jest nieosiągalne - dzieli się refleksją von Chrupek. To właśnie latem, siedząc na działce u znajomych, zauważyła ćmy przyciągane blaskiem, co stało się inspiracją do stworzenia nowej instalacji.
W jej najnowszym dziele światło staje się metaforą, prowadząc widza do refleksji nad naszymi dążeniami i tym, co naprawdę jest ważne. Gablotka Mirelli von Chrupek to nie tylko eksponat, ale przemyślana opowieść, która wciąga i zmusza do zastanowienia. Zapraszamy do Muzeum Okręgowego w Koninie, by na własne oczy przekonać się o niezwykłości prac Mirelli von Chrupek i zagłębić się w kameralny świat "Dioramy".
Szukasz pracy? Kilkaset aktualnych ofert znajdziesz w naszym serwisie ogłoszeniowym.
Komentarze nie na temat są usuwane.