Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościAngielski dla maluchów – w jakim wieku zacząć naukę angielskiego?

Angielski dla maluchów – w jakim wieku zacząć naukę angielskiego?

Artykuł sponsorowany

Dodano:
Angielski dla maluchów – w jakim wieku zacząć naukę angielskiego?
Artykuł sponsorowany

W dzisiejszym świecie znajomość języka angielskiego staje się coraz bardziej istotna zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej. Warto więc pomyśleć o nauce angielskiego już od najmłodszych lat. Badania pokazują, że im wcześniej dziecko zacznie naukę języka, tym łatwiej przyswaja nowe słowa i struktury gramatyczne. Kiedy jest najlepszy moment na zapisanie dziecka do szkoły językowej?

Małe dzieci uczą się przez zabawę. W trakcie zajęć śpiewają piosenki, rysują i malują obrazki, układają klocki lub grają w gry. Ten sposób przyswajania wiedzy przynosi bardzo dobre efekty w krótkim czasie. Dziecko uczy się słówek, poznaje konstrukcję zdań i uczy się podstawowych zasad komunikacji. Czy zapisanie małego dziecka na angielski to dobry pomysł?

Od kiedy uczyć dziecko angielskiego?

Według specjalistów na naukę języka angielskiego nigdy nie jest za wcześnie. Mózg dziecka w pierwszych latach życia bardzo szybko przyswaja nowe informacje, dlatego naukę słówek można z powodzeniem rozpocząć już w wieku niemowlęcym. Warto też pamiętać, że w Polsce dzieci mogą uczyć się angielskiego w przedszkolu. Od 2017 roku język obcy stał się obowiązkowy dla wszystkich grup wiekowych. Choć ustawodawca nie określa, jaki język obcy ma być nauczany w przedszkolach, to jednak większość placówek wybiera język angielski.

W zajęciach biorą udział dzieci 3, 4, 5 i 6-letnie. Zarówno angielski dla 3 latka, jak i angielski dla 4 latka obejmują naukę używania prostych słów i zwrotów. W starszych grupach przedszkolnych dzieci uczą się także rozumienia podstawowych poleceń i formułowania prostych zdań. W miarę jak dzieci rosną, ich umiejętności językowe rozwijają się, a nauka staje się coraz bardziej złożona, wprowadzając nowe tematy i rozszerzając zasób słownictwa.

Angielski dla maluchów w szkole językowej – dlaczego warto?

Nauka języka angielskiego w przedszkolach często nie spełnia oczekiwań rodziców. Dzieci uczą się w dużych grupach, co utrudnia dopasowanie metod nauczania do możliwości każdego malucha. Ponadto standardowe zajęcia mogą nie zawsze uwzględniać indywidualnego tempa nauki i preferencje dziecka.

Świetnym uzupełnieniem zajęć prowadzonych w ramach przedszkola będą zajęcia dodatkowe organizowane w renomowanej szkole językowej. Do takiej placówki możesz zapisać dziecko od 3. roku życia. Przedszkolaki uczą się w małych grupach, a lektorzy na bieżąco informują rodziców o postępach. Dodatkowe lekcje z angielskiego to świetne rozwiązanie dla starszych przedszkolaków. Angielski dla 5 latka i angielski dla 6 latka to ciekawe i angażujące zajęcia, które dobrze przygotują dziecko do nauki w szkole podstawowej. Tego rodzaju aktywność sprzyja też budowaniu pewności siebie i zwiększa motywację do rozwijania swojej wiedzy.

Zapisując dziecko na dodatkowe lekcje języka angielskiego, inwestujesz w jego przyszłość i zapewniasz mu solidne podstawy do dalszej nauki. W małych grupach, pod okiem wykwalifikowanych lektorów, dziecko może w pełni rozwinąć swój potencjał, co sprzyja lepszemu przyswajaniu języka i większemu zaangażowaniu w naukę.

Weź udział w dyskusji
0/1000
0/28
KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE
Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.
Komentarze
  • 1
  • 2
  • 3
Świetny pomysł. Takich projekcji nam w Koninie potrzeba. Trzeba przywrócić godność ludziom, którzy zostali jej pozbawieni przez esbecję. Myślę, że ten film jest oznaką "dobrej zmiany" w Koninie.
Dodano: Autor: ~ Koninianka
Panie Andrzeju, piękny film! Obejrzałem z zainteresowaniem, choć sam przez całe lata byłem w tym drugim, "czerwonym" harcerstwie. Ale kochałem je tak samo jak bohaterowie filmu swoje POH. I tak samo jak oni, uważam, że ZHP także wywarło wpływ na całe moje życie. To były najpiękniejsze lata mojego dzieciństwa. Obozy w Pobierowie, zbiórki, ogniska, piosenki harcerskie, zabawy, namioty, podchody, musztra, no i ci wspaniali ludzie - to moje najpiękniejsze wspomnienia. I proszę mi wierzyć, nas też wychowywano na dobrych ludzi i dobrych Polaków. A zatem oglądając ten film wspominałem swoje czasy w harcerstwie, bo prawdę mówiąc, pomijając otoczkę ideologiczną, różniliśmy się jak zauważyłem po treści filmu niewiele. Serdeczne gratulacje i pozdrowienia. PS. Michale, niech Ci światłość wiekuista świeci.
Dodano: Autor: ~ Łukasz Maciejewski
Ja też należałam do ZHP i wcale nie uważam, że było złe. Nie przypominam sobie, żeby nas ktoś ideologicznie nastawiał. Uczyliśmy się miłości do ojczyzny. To było powtarzane zawsze. Nie rozumiem więc skąd do ZHP tyle niechęci. Może gdzie indziej było inaczej, ale ja tego nie widziałam. Swoją drogą Pobierowo, namioty i nawet mycie się w zimnej wodzie - super. A ile mieliśmy do siebie wówczas szacunku.
Dodano: Autor: ~ miki
Czy można się gdzieś w Koninie zapisać do harcerstwa??
Dodano: Autor: ~ Koninianin
Kawał dobrej roboty. I wtedy i teraz.
Dodano: Autor: ~ Maurycio Van Moheren
Każda religia jest niebezpieczna. Dlatego trzeba unikać głosicieli religijnych bo ich celem jest wypranie mózgu i uzależnienie słabych, mniej rozgarnietych ludzi. Przykładem niech będzie przemarsz wokół sejmu sekty katolickiej z rozancami w dłoniach którzy wypędzili zle duchy z sejmu. Całe szczęście że nie mieli materiałów wybuchowych bo mogło być tragicznie.
Dodano: Autor: ~ Leon
To nieszczęście by nie rzec głupota antagonizowanie młodych na należących do pięknego ZHP i wymyślonego nowego ZHR. Że ZHR jest bardziej związane z religią a głównie kościołem katolickim tym gorzej bo nie zrzesza dzieci-młodzieży innych wyznań i bezwyznaniowców.
Dodano: Autor: ~ Koninianin
Ciekawe czy jest o kuroniu który zakładał czerwone harcerstwo na wzór Stalina,a poten wraz z innymi karłami zrobił salto i udawał demokrate jak to robia inne karły dalej.
Dodano: Autor: ~ Mariola
Poczytaj wspomnienia Kuronia, zobaczysz ile się naprzepraszał za grzechy i głupoty młodości. I najważniejsze, akurat Kuroń był szczerym demokratą i otwartym człowiekiem, na potrzeby innych, ich ból i troski. Nie był ponurym nienawistnikiem. Zresztą, komuna Kuronia strasznie skrzywdziła, kiedy siedział w więzieniu za działalność opozycyjną, za marzenia o wolnej Polsce, umierała jego żona, Gaja, i nie pozwolono mu się z nią pożegnać... Mimo to, nie miał w sobie nienawiści... Ucz się, Mariolka, póki żyjesz, masz szansę być lepsza.
Dodano: Autor: ~ qwerty
Oczywiście, Konin to nie takie małe miasto. Jest kilka izb harcerskich w Koninie. Np. Związek Harcerstwa Polskiego przy Harcerskiej na V os. koło ROD "HUTNIK", mały domek k/ Szkoły Podst. 3i5.
Dodano: Autor: ~ Totutaj
  • 1
  • 2
  • 3
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole