Akwarium dla początkujących
Materiał promocyjny

Zdecydowałeś się na zakup akwarium, a nie posiadasz doświadczenia i wiedzy? Na pewno ze wszystkiem sobie poradzisz. Takie akwarium może nie tylko stanowić ładną ozdobę Twojego wnętrza, ale z pewnością fascynujące jest obserwowanie podwodnego świata z wygodnej kanapy.
Należy jednak najpierw zapoznać się z światem akwarystyki. Na pewno zaczniemy od akwarium słodkowodnego. W dzisiejszych czasach na rynku możemy już znaleźć tzw. zestawy akwarystyczne, które ułatwiają zakładanie akwarium.
W pierwszej kolejności musimy wybrać odpowiedni zbiornik. Jest to paradoks, ale powszechnie wiadomo, że zbiornik o większej objętości jest łatwiejszy w utrzymaniu i obsłudze. Ważne jest, aby dobrać wielkość zbiornika do gatunku i liczby ryb. Ogólnie przyjmuje się, że na 1 litr wody powinno przypadać 1 - 2 cm ryb (w wieku dojrzałym).
Gdzie umieścić takie akwarium? Ważne jest, aby umieścić akwarium tak, żeby promienie słoneczne nie padały na nie, a woda w akwarium nie przegrzewała się. Wszystko musi być dokładnie wymierzone i zważone. Akwarium powinno być umieszczone na podstawie tak, aby krawędzie akwarium nie wystawały poza krawędzie szafki, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia akwarium.
W przypadku zakupu większego akwarium, zakup oryginalnej, przeznaczonej do niego podstawy (szafki) pod akwarium z pewnością nie będzie złym wyborem. Takie szafki są dostosowane do wymaganego obciążenia. Posiadają wzmocnioną konstrukcję. Dla wyjaśnienia, akwarium o wymiarach 50x20x30 cm waży wraz z wodą ponad 30 kg. W aktualnej ofercie znajduje się duży wybór szafek akwariowych w różnych wzorach, zbudowanych z różnych materiałów, dzięki czemu możemy dopasować meble do naszych potrzeb.
Możemy kupić cały zestaw akwariowy, w skład którego wchodzi szafka pod akwarium, zbiornik oraz pokrywa akwariowa z oświetleniem. Zestawy są jednak różne, co oznacza, że nie tylko wyglądają inaczej, ale także zawierają różne akcesoria.
Jeżeli chodzi o sprzęt akwarystyczny to z pewnością niezbędne jest zaopatrzenie się w filtr, grzałkę, termometr i oświetlenie. Wszystko oczywiście dobierane jest do wielkości akwarium. Przy zakupie sprzętu akwarystycznego na pewno doradzą Ci eksperci - sprzedawcy takiego sprzętu.
Jeśli akwarium jest już w domu, należy je wypełnić. Zaczniemy od dna akwarium, gdzie najlepiej zastosować podłoże akwariowe, następnie umieścić sprzęt akwariowy i dopiero potem dekoracje. Są to np. korzenie, kamienie, ale możemy też użyć żywych roślin, które na pewno będą się dobrze rozwijać w odpowiednio dobranym podłożu.
Następnie zbiornik możemy ostrożnie napełnić wodą. Najlepiej użyć miski lub worka, tak by dno i dekoracja nie zostały naruszone przez strumień wody.
Na koniec możemy uruchomić sprzęt akwarystyczny. A jeśli akwarium jest dobrze oświetlone, z pewnością będzie dobrze wyglądać, a rośliny będą rosły, jak powinny.

Dziękujemy za Twoją obecność. Obserwuj nas w Wiadomościach Google, aby być na bieżąco.
Komentarze nie na temat są usuwane.